1 Aralık 2016 Perşembe

Kuşadası Körfezi Dar Boğaz'da Alman sahil güvenliği tarafından durduruldum.

Bakın Ege denizinde kara sularımızdan dışarıya adım attığımız anda bizi nasıl bir dünya bekliyor.
Tıpkı Somali sahillerinde korsanlarla mücadele eder gibi medeni dünya toplanmış gelmiş, Avrupa Topluluğunun denizlerini bizim karasularımızdan itibaren emniyete almış.

Recep Tayyip ERDOĞAN(RTE) mültecileri tutamıyor, salarım haaa tehditleri belli ki ciddiye alınmış.
Biraz daha yaygara yapın, bakalım neler olacak?
Ege denizinde batılı hangi donanmalar tertip alacak?

Oraj POYRAZ ( 0raj.p0yraz@neomailbox.net / oraj.poyraz@openmail.cc / oraj_poyraz@alpinaasia.com )
           L2fSIJNoA0xfSNxA    

 


Ali Can Sürekli

Bu sabah şafak saatlerinde Kuşadası Körfezi Dar Boğaz'da Alman sahil güvenliği tarafından durduruldum. Türk karasuları içinde değil idim. Dolayısıyla "ne hakla" diye sorma şansım olmadı, sonuçta Avrupa'da idim. Çok kibarca rotam soruldu ve botlarını ciddi gayret ile indirip tekneme geldiler. Kimlik kontrolü yapıp, tekne içerisini kontrol ettiler. Tüm bu işlemler olurken güler yüz ve nezakete çok özen gösterdiler. Hatta askeri postallar ile kamara içine girmelerine itirazımı da makuliyet ile kabul edip tekne içini güverte hetclerinden kontrol ettiler. En son tuvalette gizlediğim "20 mülteciyi ne yapmam gerekiyor" soruma da kahkaha ile karşılık verdiler. Bütün bunlar olur iken kızım ve dişli tayfa "Şans" güverte de idi. Yani bir aile durumumuz gayet net izlenebiliyor idi.
Şimdi aynı sahil güvenlik ile bundan bir buçuk ay önce sabaha karşı Sığacık Körfezi açıklarında da karşılaşmıs idim. Gece karanlığında sancak kıç omuzlugumdan yarım mil mesafeyi koruyarak karartma durumunda yarım saat kadar izlenmiş idim. Bu durumdan sıkıldığım için projektörüm ile üzerlerine ışık tutup telsizden çağrı ile amaçlarını sormuştum. Yavaşça borda hizama gelip dalgaları ile rahatsız etmemek için arkamda kalmaya ozen göstererek, multecilere yardım amaçlı olduklarını ifade etmişler, verdikleri rahatsizliktan özür dileyerek uzaklasmislar idi. Bu ikinci durumda teknede yalnız idim. Her iki durumda da seyir ışıklarım olması gerektiği gibi ve AIS cihazım açık ve teknem görünür durumda idi.
Özet ile hissettiğim iki olay arasında geçen bir buçuk ay içerisinde görevliler kibarliklarindan hiç bir şey kaybetmemiş ancak farklı talimatlar almışlar ve bizler açıkça daha bir potansiyel suçlu kabul edilmiş idik.

Sularımızın bir kaç mil dışında ülkemizin geldiği durum...

Hepimize iyi seyirler dilerim. Can Sürekli

 
a45UyF587661-161201163342 Oraj Poyraz At 0raj.p0yraz@neomailbox.net 0raj.p0yraz@neomailbox.net
2016/12/01  17:29 4  58  aciksayfa@yahoogroups.com


 

--

Tereyagli ve recelli ekmeginizin yeni yaptirdiginiz veya aldiginiz haliya malzeme surulmus tarafi yere dogru dusme ihtimali, halinin pahaliligi ve yeniligi ile dogru orantilidir.

Yuzey Kurali
Murphy Kurallarindan

Kendim, kabinedeki arkadaslarim, Sultan ve genis bir halk kitlesi adina katiyet ve ciddiyetle temin ederim ki, umumun arzusu Ingiltere tarafindan idare edilmektir.

Hariciye Naziri Mustafa Serif Pasa - 16.12.1918, Ingiliz Ordu Komutani General Milne ye..


Ulkeyi terk ediyorum

14 Subat 2014

Ulke gundeminin ne kadar hizli degistigi malum. Siz bu satirlari okurken su anki gundem muhtemelen gene degismis olacak.

Bu basdondurucu hiz benim gibi usengec insanlara gore degil. Inanin yoruluyorum. Ben en son Turkiye nin Dunya Kupasi na katilamayisini tartistigimizi hatirliyorum. Hangi ara o konuyu isleyip bitirdiniz?

E sen de gundemi takip etme o zaman! dediginizi duyar gibiyim. Agresiflesmenize gerek yok, musaade edin aciklayayim.

Simdi, eger gundemi takip etmezseniz, her turlu ortamda dut yemis bulbule donuyorsunuz. Evde, isyerinde, misafir gezmesinde herkes hararetle tartisirken oylece kalakalmak hic hos degil. Sosyal hayatiniz sifirlaniyor.

Bu sebeple cozum olarak sakin bir ulkeye yerlesmeye karar verdim. Turkiye yi terk ediyorum.

Hafta boyunca internette arastirma yaptim. Ihtiyacim olan kucuk bir Avrupa ulkesiydi. Pek cok secenek arasindan Andorra gerek nufusu gerek yuzolcumu itibariyla sicak geldi.

Ulke gundeminde neler oldugunu gormek icin Google dan Andorra gazetelerini arattim. Iki sonuc cikti: Diari d Andorra ve Bondia.

Diari d Andorra gazetesine tikladigimda sok oldum, cunku acilan sayfada soyle yaziyordu: Bu alan adi satiliktir! (Inanmayan internetten kontrol etsin) Dusunun artik gundem nasil tikandiysa, adamlar yeter deyip isi birakmislar.

Diari d Andorra nin kapanmasiyla meydan Bondia ya kalmis. Uzulerek fark ettim ki Andorra da tek sesli bir medya var. Basin susturulmus, sindirilmis, alan adlari satiliga cikarilmis, veya is guc olmadigi icin kendiliginden susmuslar.

Bondia nin internet sitesine girdim, neyse ki o calisiyor. Calisiyor ama gazete demeye bin sahit ister. Verdikleri haberler bizde kadinlarin altin gunlerinde konustuklari turden. Asagida Google Translate ile cevirdigim, gunun mansetlerini gorebilirsiniz. Anlam bozukluklari tamamen Andorrali gazetecilere ve Google a aittir.

Fotograf yarismasi ile MoraBanc duzenlemek takvim 2014 Andorra Manzaralar

Kesin gundeme bomba gibi dusmustur bu. Butun evlerde sohbetlerin konusu manzara fotografi yarismasidir.

YANGINLA ILGILI GOZALTINA ALINAN KIRACI

Haberin haber degeri bir kenara, goruyoruz ki kiraci her yerde eziliyor. Hemen de suclu ilan etmisler, adam bile bile kendi evini niye yaksin?

Vives geleneksel Noel resepsiyonda guclendirilmesi kardeslik cagrisi

El kadar ulke, herkes birbirini taniyordur muhtemelen, hala daha kardesligi guclendirme pesindeler.

DA ve kari$ik bir grup PS Ergen tum yasa degi$ikligi reddetti

Bunu cozemedim ama sanirim orada da ergenler var ve her zamanki gibi gene bir seyleri reddediyorlar.

Bir araba ve bir moto$iklet arasinda bir carpisma iki kucuk yaralanmalar

Boyle manset mi olur yahu? Bizim mahallenin Mobese sinde bile daha agir vakalar var.

Gazeteyi cikaranlarin kendileri de yaptiklari isin oyle elle tutulur bir sey olmadigini fark etmis olsalar gerek ki soyle bir ibare koymuslar: Gazeteniz Bondia ucretsizdir.

Sonuc olarak, Andorra bana muthis guzel geldi.

Soyle bir hayal ettim. Yerlesirim Andorra ya, sabahlari on dakika Bondia ya bakarim, hangi moto$ikletli kaza yapmis, hangi resim yarismalari baslamis bir goz gezdiririm, ondan sonra butun gun kafa rahat. Aksam bir misafir geldiginde moto$ikletli hakkinda iki dakika konustuktan sonra muhabbetimize bakariz.

Ote yandan, ulkede kayda deger bir olay yasanmadigi icin esimizle dostumuzla, arkadaslarimizla aramizin bozulmasi da imkansiz hale gelir. Yanginla ilgili gozaltina alinan kiraci hakkinda ne kadar tartisirsak tartisalim, kanli bicakli olamayiz. Noel resepsiyonunda kardesligin guclendirilmesi cagrisini dogru bulanlar Noel resepsiyonunda kardesligin guclendirilmesi cagrisini gereksiz bulanlari agir sozlerle itham etmez. Gul gibi gecinip gideriz. Alti ustu azami doksan yillik omrumuzu iyi, guleryuzlu, mutlu insanlar olarak geciririz.

Dort bir tarafi cennet olmayan, jeopolitik konumu bes para etmez, sanli bir tarihe sahip olmayan, yer alti ve yer ustu kaynaklariyla tam bir fiyasko olan mutlu insanlar ulkesi Andorra ya sevgiler.

http://beyinsizadam.net/turkiyede-bilim-neden-ilerlemiyor/
lukasaluka@gmail.com


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/


BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo LiteCoin URL:   LTtsCJ2mLUXLLs8v5US8w5zQeq66eakPtU

NameCoin URL       :  N7wbJyxqoueznDHu9tnu56y1V7B9P1Phs4
FeatherCoin URL     :  6rHGzeMefFvzqmBM5VNqmUziCxtga4wpDs
TerraCoin URL        :  1GQFs8GpaTXxoeTAsGmo56WNfYSZRy2mBD

PeerCoin URL         :  PMeBpz6X9RRLQxdFs5Jws5JwFec3Mzen8q6Twg

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder