24 Kasım 2016 Perşembe

SGK batıyor. Açık 21.6 milyar TL. Bu ne demek biliyo musun? Maaş yerine kol saati alınca anlarsın.

 


SGK batıyor. Açık 21.6 milyar TL. Bu ne demek biliyo musun? Maaş yerine kol saati alınca anlarsın.

23 Kasım 2016

SGK'de yine skandal, Bakan'dan itiraf: Sıkıntı olacak

SGK faaliyet raporunu yayımlamadığı için Sayıştay'ın da denetim yapamadığı ortaya çıktı.

Gelecek yıl 21.6 milyar lira açık vermesi beklenen ve bütçeden tam 116.6 milyar lira transfer yapılacak olan SGK'de bir skandal daha ortaya çıktı. SGK mali bilgileri de içeren faaliyet raporunu zamanında yazamadığı için Sayıştay da denetim yapamadı. Sayıştay, Meclis'e sunduğu raporda, SGK raporu zamanında tamamlayamadığı için kurumun performans denetiminin yapılamadığına dikkat çekti. Mehmet Müezzinoğlu'ndan "seneye de sıkıntı olacak" itirafı geldi.

SGK BATIYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bütçesinin önceki gün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeleri sırasında gelecek yıl gideri 304.3 milyar lira olması beklenen SGK ile ilgili bir gerçek daha ortaya çıktı. Görüşmelerde Sayıştay'ın kurumlara ilişkin denetim raporları da ele alınıyor. Ancak görüşmeler sırasında, Sayıştay'ın, SGK'nin 2015 yılı faliyet raporunu zamanında yayınlamaması nedeniyle kurumun performans denetimini yapamadığı ortaya çıktı.

Eleştiri geldi

Sayıştay, buna karşın SGK'nin "kullanılan kaynakları, bütçe hedef ve gerçekleşmeleri ile meydana gelen sapmaların nedenlerini, varlık ve yükümlülükleri ile yardım yapılan birlik, kurum ve kuruluşların faaliyetlerine ilişkin bilgileri de kapsayan mali bilgileri; stratejik plan ve performans programı uyarınca yürütülen faaliyetleri ve performans bilgilerini içerecek şekilde hazırlanması gereken idare faaliyet raporunun" yasal süresi içerisinde yayımlanmadığına dikkat çekti.

Komisyondaki görüşmeler sırasında Plan ve Bütçe Komisyonu'nun CHP'li üyesi Bülent Kuşoğlu, bu raporu gündeme getirdi. Kuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na seslenerek, "Sayıştay'ın SGK'yle ilgili görüşü 'uygun değildir' diyor, 'izlemeye alınmıştır' diyor. Kurumla ilgili olarak uygun bir görüş verilmemiş, şartlı görüş de verilmemiş, 'izlemeye aldık' diyor"… Böyle bir rapor gördünüz mü şimdiye kadar Sayın Başkan? "Burada performans denetim raporu yazılamamış. Bu duruma düşülür mü?" dedi.

"Seneye de sıkıntı olacak"

Müezzinoğlu, Sayıştay raporlarında dile getirilen eleştiriler hakkında, şunları söyledi:

"Hele hele SGK'da önümüzdeki yıl da yine sıkıntımız olabilir. Şu anda, altyapının ihale sürecindeyiz. Bilişim altyapısının, otomasyon ihalesinin bir yılda tamamlanması mümkün görünmüyor. Belki seneye de benzer sıkıntıları burada sizlerle paylaşarak geçeceğiz."

http://biliyomuydun.com/sgk-batiyor/ 
a45UyF587661-161124155900 Oraj Poyraz At Openmail oraj.poyraz@openmail.cc
2016/11/24  18:27 6  64  uyarlama@googlegroups.com


 


ESMER GUZELI YARIM
. . . . . .
Bu meltemli geceler,
Su sesi, ayisigi,
Uzayan turkuleri
Circir boceklerinin,
Bu cumbus, bu muhabbet
Bu tatli uykusuzluk,
Hep senin serefine,
Esmer guzeli yarim...

Cahit Sitki TARANCI

Ganimet
ENFAL 1.sana savas ganimetlerini soruyorlar.
De ki: ganimetler Allah ve peygamber e aittir.
O halde siz (gercek) muminler iseniz Allah tan korkun, aranizi duzeltin, Allah ve resulune itaat edin.
ENFAL 41.eger Allah a ve hak ile batilin ayrildigi gun, iki ordunun birbiri ile karsilastigi gun (bedir savasinda) kulumuza indirdigimize inanmissaniz, bilin ki, ganimet olarak aldiginiz herhangi bir seyin beste biri Allah a, resulune, onun akrabalarina yetimlere, yoksullara ve yolcuya aittir.
Allah her seye hakkiyla kadirdir.

Cocuklar Bayrami Hak Edecek Ne Yapti?

24 Temmuz 2013

23 Nisan ulkemizde Cocuk Bayrami olarak kutlaniyor. Peki cocuklar boyle bir bayrami hak edecek ne yapti? Bir basarilari vardi da biz mi gormedik? En buyuk basarilari yemegini bitirmek olan bir gruptan bahsediyoruz.

Cocuklara boyle bir bayram vermek gereksiz. Cocuklara her gun bayram zaten. Her gun parkta, bahcedeler. Ekstradan bir bayram vermenin manasi ne? Sanirsin ki yil boyunca santiyede calisiyorlar, sanirsin ki siva yapiyor, cimento tasiyorlar... Butun yaptiklari cikolata yiyip cam cerceve indirmek.

O SIIR DINLENECEK

Cocuklar gulsun diye... Bak sen! Cocuklar zaten guluyor. Neye gulduklerini bilmiyorum ama guluyorlar. Hatta en berbat esprilere bile guluyorlar. Gecen gun yegenime Sana Japon taklidi yapayim mi deyip gozlerimi cekik hale getirdim, gulme krizine girdi. Bu mudur yani? Sen buna gulersen ben neden iyi espri yapmak icin kendimi kasayim ki? Kalite yerlerde ama kahkahayi basiveriyor. Dolayisiyla cocuklar gulsun diye bayram vermenin manasi yok.

En uzuldugum de Meclis in acildigi bu ozel gunun cocuk bayrami yapilmasi. Meclis in acilmasinda cocuklarin ne gibi bir katkisi var acaba? Demokrasi isteriz deyip yuruyus mu yaptilar, miting mi duzenlediler? Onu birak, Meclis in acildigi gun neredeydiler? Dur yerleri de biz silelim, su sandalyeleri de biz tasiyalim deyip bir isin ucundan tuttular mi? Hayir. Tam tersine ayakbagi olmuslardir. Pek cok milletvekilinin uykusuz gecelerinin sebebi bu keratalardir.

Ote yandan bayram veriyorsun vermesine ama keratalar eglenmiyor ki? Neymis, sira sira dizilip saatlerce kotu siirler dinlemek cok $ikiciymis. Bak, bak!

Ben sana bu bayrami veriyorsam sen de o siraya girip o siirleri pasa pasa dinleyeceksin arkadasim! Begenmiyorsan geri ver bayrami. O istiyor ki cebine bir 10 lira koyalim, istiyor ki cikolata verelim, seker verelim.

Istiyor ki bir degil iki degil tam 5 kavanoz bal verelim, ustelik polen de hediyesi olsun. Yok oyle yagma!

GOZUN DOYSUN GOZUN

Peki kendilerine bir bayram verilen cocuklari gercekten taniyor muyuz? Cocuk dedigimiz insanlar kavgaci, gecimsiz, bencil tipler. Bir oyuncak alinmadi diye ortaligi birbirine katabilecek canlilardan soz ediyoruz burada. Tatmin olsalar neyse... Bir kilo cikolata versen ellerine, oburunun elindekine goz dikecek kadar da acgozluler. Ben Ayse nin cukulatasini da istiyommmm! Gozun doysun, gozun! Ayrica Istiyom ne? Cukulata ne? Guzel Turkcemizi mahveden de maalesef bunlardir.

Cocuklar bu 23 Nisan da eglenmek yerine oturup bir dusunsunler. Yedigi onunde yemedigi arkasinda olup da bu kadar sorun cikaran baska bir canli var mi? Ote yandan biz yetiskinlere bakiyorum, gercekten de cok olgun insanlariz. Onlar gibi degiliz. Burada cocuklarin Caillou sapkalarini onlerine koyup bir ic muhasebesi yapmalari gerekiyor. Nerede yanlis yaptiklarini ve hayatin cikolatadan ibaret olmadigini anlamalari lazim. Ama maalesef bundan cok da umitli degilim.

http://beyinsizadam.net/
lukasaluka@gmail.com


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/


BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo LiteCoin URL:   LTtsCJ2mLUXLLs8v5US8w5zQeq66eakPtU

NameCoin URL       :  N7wbJyxqoueznDHu9tnu56y1V7B9P1Phs4
FeatherCoin URL     :  6rHGzeMefFvzqmBM5VNqmUziCxtga4wpDs
TerraCoin URL        :  1GQFs8GpaTXxoeTAsGmo56WNfYSZRy2mBD

PeerCoin URL         :  PMeBpz6X9RRLQxdFs5Jws5JwFec3Mzen8q6Twg

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder