7 Mayıs 2017 Pazar

AMERİKAN ASKERLERİ RAHAT DURMUYOR ŞİMDİ DEAMERİKAN ASKERLERİ RAHAT DURMUYOR ŞİMDİ DE

Amerikan askerlerinin, 2 gün önce de Haseki'de 250 Arap ve Kürt kadının ana unsurunu YPG'lilerin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) katılımı için düzenlenen törene katıldıkları ortaya çıktı.

07 Mayıs 2017 Pazar 13:44

Suriye'de Amerikan askerlerinin terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu YPG'liler ile birlikte hareket edip görüntü vermesi ile ilgili tartışmalar sürüyor. Amerikan askerlerinin, 2 gün önce de Haseki'de 250 Arap ve Kürt kadının ana unsurunu YPG'lilerin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) katılımı için düzenlenen törene katıldıkları ortaya çıktı.

Suriye'nin kuyezinde, terör örgütü PKK'nın bu ülkedeki kolu YPG ile birlikte hareket edip yan yana görüntü vermeleri krize neden olan Amerikan askerlerinin, bu kez ana omurgasını YPG'nin oluşturduğu askeri bir törene katıldıkları ortaya çıktı. Türkiye'nin hava operasyonu ile vurduğu dağ olan ve YPG'nin ana karargahının bulunduğu Karaçok'ta verilen eğitimi tamamlayan 250 Kürt ve Arap'ın DSG'ye katılımı için Haseki'de düzenlenen törene, Amerikan askerleri de katıldı. Tören ile ilgili fotoğraflarda Amerikan askerlerinin arkadan töreni izledikleri ve fazla görüntü vermekten kaçındıkları görüldü.

FIRAT NEHRİ'NDEN DOĞUYA TAKVİYE SÜRÜYOR

Koalisyon askerlerinin hem havadan hem karadan destek verdiği Rakka operasyonu kapsamında 40 gün süren şiddetli çatışmalardan sonra Tabka ilçe merkezi tamamen DEAŞ'tan temizlenirken, ilçenin çevresinde bulunan iki mahalle ve Tabka barajının bir kısmında ise çatışmaların sürdüğü belirtildi.

Çatışmaların yeni Tebka olarak adlandırılan Hey Ewwel ve Hey Salis mahallelerinde yoğunlaştığı kaydedilirken, YPG'nin ise Fırat nehrinin batısından doğusuna yaptığı takviye sürüyor. YPG'liler Fırat nehri üzerinden son aylarda çatışmaların yoğun olarak sürdüğü ve nehrin doğu yakasında bulunan Tabka'ya tekne ve feribot ile zırhlı araç ve lojistik malzeme sevkiyatına devam ettiği belirtildi.

İki gün önce de ABD'nin YPG/YPJ güçlerine 48 araç ve 250 askerden oluşan yeni bir destek konvoyu sevk ettiği ortaya çıkmıştı.

AA'nın LCC'nin sosyal medya hesabında yer alan açıklamadan aktardığına göre, öğle saatlerinde Suriye-Irak sınırında Semalka sınır kapısından giriş yapan ABD konvoyu, Haseke'nin doğusundaki Malikiye'ye ulaştı. Açıklamada, konvoyda 48 askeri araç ve 250 askerin bulunduğu belirtildi.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/amerikan-askerleri-rahat-durmuyor-simdi-de-h28752.html 
a45UyF587661-170507162624 Oraj Poyraz At Alpinaasia oraj_poyraz@alpinaasia.com
2017/05/07  16:27 2  65  alelma@yahoogroups.com


 

Olumu unutmayan, guzel seylere tutkun olur.

Hz.Ali

Ingiltere Osmanli Devleti nin yonetimine el koyarsa, saltanat ve hilafetin Ingilizler elinde bulundugunu goren Misir ve Hindistan Muslumanlarinin da Ingiltere yle dost olmanin geregine inanacaklari a$ikardir.

Ingiliz Muhipler Dernegi Baskani, Adliye Nezareti Mustesari ve yazar Sait Molla

Benim dinselligim, kendini az biraz, bizim zayif ve gecici olan anlama yetimizle anlayabilecegimiz kadariyla, ortaya koyan, sonsuz yuksek tine alcakgonullu bir hayranliktan ibarettir.
En yuksek oneme sahip olan ahlaktir, ama bizim icin, Tanri icin degil.

My religiosity consists in a humble admiration of the infinitely superior spirit that reveals itself in the little that we, with our weak and transitory understanding, can comprehend of reality.
Morality is of the highest importance but for us, not for God

Albert Einstein; from Albert Einstein the Human Side, Helen Dukas and Banesh Hoffman, eds., Princeton, New Jersey: Princeton University Press, 1981, p.66.


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/

BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder