25 Eylül 2016 Pazar

E hani "Kazaydı" Virginia Eyaleti Senatörü Richard Black, ABD'nin Deyr ez Zor'daki saldırıda Suriye ordusunun hedef alındığından haberdar olduğunu söyledi...

Amerika kötü şeylere hazırlanıyor.
Eyyyyyyy Türkçe konuşabilen Anadolu ve Trakya Türk halkları artık Türk olmanın zamanı gelmedi mi?
Yoksa kim olduğunuzu size kafanıza vura vura öğretecekler haberiniz olsun?

Amerika, batı, Avrupa zorlayacak, zorluyor, acele ediyor.
Takvim sıkıştı.

Ben ülkemin mürtecisine, solcusuna, sağcısına,  Kürtçüsüne ve herkese sağduyu, birlik ve beraberlik günlerinin yaklaştığını haber veriyorum.
Ölmeye hazır olanlara engel olmayacağım.

Ancak, sizlerin yaşamı kıymetli, yaşamanızı yeğlerim bunu söylemek isterim.
Öylece basit bir şekilde ölmeye acele etmeyin, yaşayın ve yaşatın, bu aslında zafer olacaktır.
Ölmek ise yenilgi olacak.
Kazananlar yaşayanlar, yaşamı sürdürenler, milleti ve devleti ayakta tutanlar olacaktır.

Dünya iki büyük dünya savaşı yaşadı.
Bu iki savaştan öncesinde ve  sonrasında halklar helak olmadıktan sonra sınırlar aynı yerlerinde kaldı.
Helak olmayın, ben onu söylüyorum.

Oraj POYRAZ ( 0raj.p0yraz@neomailbox.net / oraj.poyraz@openmail.cc / oraj_poyraz@alpinaasia.com )
           L2fSIJNoA0xfSNxA       


E hani "Kazaydı" Virginia Eyaleti Senatörü Richard Black, ABD'nin Deyr ez Zor'daki saldırıda Suriye ordusunun hedef alındığından haberdar olduğunu söyledi...

25.09.2016 16:05

Rusya'nın IŞİD militanlarına ABD önderliğindeki kararsız koalisyonun verdiğinden çok daha büyük zarar verdiğini belirten Virginia Eyaleti Senatörü Richard Black, ABD'nin Deyr ez Zor'daki saldırıda Suriye ordusunun hedef alındığından haberdar olduğunu söyledi.

Sputnik'in haberine göre Rusya ve ABD arasında varılan anlaşmanın akabinde ateşkesin bozulduğu Suriye'deki mevcut durumu RT televizyonuna yorumlayan Black, ABD'nin Deyr ez Zor'daki koalisyon saldırısının Suriye ordusu askerlerine yönelik olduğunu bildiğini ifade etti. ABD'nin Suriyeli askerlerin ölümünü önemsemediğini kaydeden Black, şöyle devam ettti:

"Biliyorum, başta herkes anlaşmanın başarılı olacağını umuyordu. Biliyorum, Suriyeliler ve Rusların bu konuda büyük umudu vardı. Ama anlaşma yürürlüğe girdikten kısa süre sonra ABD, Deyr ez Zor'da Suriye ordusunu yoğun bir şekilde bombaladı. Nereyi vurduğumuzu biliyorduk. Suriye ordusunun 62 askerini, cesur ve masum insanları öldürdük ve bir şekilde bunu önemsemedik."

'ABD, IŞİD'İN PALMİRA'YI ELE GEÇİRMESİNE KASTEN İZİN VERDİ'

Senato'nun Dış İlişkiler Komitesi toplantısında dile getirilen Suriye'de uçuşa yasak bölgenin oluşturulması teklifinin kendini şaşırttığını belirten Black, Washington'un bu teklifi geçirmeyi başarması durumunda yasağın ABD'yi değil sadece Rusya ve Suriye'yi kapsayacağını kaydetti. ABD'nin IŞİD'e karşı mücadelede değişkenlik sergilediğini ifade eden senatör, "ABD önderliğindeki koalisyonun IŞİD'in Palmira'yı ele geçirmesine kasıtlı olarak izin verdiği ortada. Koalisyonun, 2 bin petrol tankerinin Türkiye sınırını geçmesine kasıtlı olarak izin verdiği açık. Rusya ise IŞİD'in petrol ticaretine son verdi. Bu bağlamda Rusya, Suriye'deki tek etkili güç" diye konuştu.

Odatv.com

 
a45UyF587661-160925164859 Oraj Poyraz At Alpinaasia oraj_poyraz@alpinaasia.com
2016/09/25  19:30 2  65  islamvebilim@googlegroups.com


 --

Multim in parvo
Azlik icinde cokluk (Az seyle cok sey yapmak)

Latin Atasozu

BAKARA-180.Sizden birisine olum yaklastiginda, eger ardinda mal birakacaksa, vasiyet etmek farz kilindi.
***
NISA - 11-12.Allah size evlatlarinizin miras taksimini soyle emrediyor: Cocuklarinizda, erkege iki kadin payi kadar, eger hepsi kadin olmak uzere ikiden de fazla iseler, bunlara mirasin ucte ikisi ve eger bir tek kadin ise o zaman ona malin yarisi vardir....(diye devam ediyor)

Levent ERTURK : BIR AFRIKA YARATILIS OYKUSU - TANRI BUMBA

levbaba@yahoo.com

Bir Orta Afrika halki olan Boshongo kabilesinin yaratilis miti. Boshongolar, Tanri ya Bumba derler.

***

Baslangicta, karanliklar icinde, sudan baska hicbir sey yoktu. Ve Bumba yalnizdi.

Bir gun Bumba, karninda cok siddetli bir aci hissetti. Ogurdu, zorlandi, kasildi ve sonra Gunes i kustu. Boylece her yeri i$ik kapladi. Gunes in isinlari suyu kurutmaya basladi, ta ki Dunya nin kara uclari gorunene kadar. Siyah kumsallar ve kayaliklar gorulebiliyordu. Fakat yasayan hicbir sey yoktu.

Bumba, Ay i ve yildizlari kustu, simdi gecenin de kendi isigi vardi.

Fakat Bumba nin hala karni agriyordu. Bir kere daha ogurdu ve ortaya dokuz tane canli cikti: Koy Bumba isimli bir leopar, sorguclu kartal Pongo Bumba, timsah Ganda Bumba, ve Yo isimli kucuk bir balik, sonra, yasli kaplumbaga Kono Bumba; ve leopar kadar hizli hareket eden, olumcul, guzel Simsek Tsetse; sonra beyaz balikcil Nyanyi Bumba, ayrica bir bocek, ve Budi isminde bir keci.

Bunlarin hepsinden sonra insanlar geldi. Bir suru insan vardi, fakat sadece bir tanesi Bumba gibi beyazdi. Onun adi Yoko Lima idi.

Ortaya cikan yaratiklar diger yaratiklari dogurmaya basladi. Balikcil butun kuslari yaratti, caylak haric. Timsah ise yilan ve iguanayi yaratti. Keci, butun boynuzlu yaratiklari olusturdu. Kucuk balik Yo, tum denizler ve sulardaki baliklari yaratti. Bocekten diger bocekler cikti. Yilanlar kivrilarak cekirgeleri ortaya cikardilar ve iguana boynuzu olmayan tum hayvanlari cikardi.

Sonra, Bumba nin uc oglu dunyanin geri kalanini bitireceklerini soylediler. Ilk oglu Nyonye Ngana beyaz karincalari yaratti fakat gorevini bitirebilecek kadar guclu degildi, bu yuzden oldu. Yine de karincalar hayattan ve varolmaktan mutlu olarak topragin derinliklerine indiler, corak topraklari kapladilar ve yaraticilarini onurlandirdilar.

Ikinci ogul, Chonganda, muhtesem agaclarin, otlarin, ciceklerin, bitkilerin fiskirdigi yesil bir alan yaratti. Ucuncu ogul, Chedi Bumba, farkli bir seyler yapmak istedi, fakat tum cabalarina ragmen Kite isimli bir kustan baska sey yaratamadi.

Butun bu yaratiklar icinde sadece Simsek Tsetse sorun cikariyordu. Basa o kadar cok bela olmaya basladi ki sonunda Bumba onu gokyuzune kovaladi. Insanlar atesi bilmiyorlardi, Bumba onlara agaclardan nasil ates cikarilacagini ogretti. Onlara, her agacin icinde ates bulunur dedi ve sonra agaci delip atesi nasil ozgurluge kavusturacaklarini anlatti. Bugun bile, bazen Simsek Tsetse yeryuzune sicrar ve etrafa zarar verir.

Sonunda, butun yaratma isleri bittiginde, Bumba baris icindeki koylere yurudu ve insanlara dedi ki: Bu mucizelere sahip cikin. Onlar size aittir.

Boylece Bumba, yaraticimiz ve ilk atamiz, her gun gorup kullandigimiz tum mucizeleri yaratti ve insanlarla diger yaratiklar arasindaki barisi sagladi.

***

Kaynak:

Maria Leach, Baslangic, dunyanin her yerinden yaratilis mitleri, Boshongo kabilesi bolumu (The Beginning, New York, 1956, pp.145-6; translated and adapted from E. Torday and J. A Joyce, Les Boshongo, pp.2)

Tercume: Levent Erturk
https://leventerturk1961.wordpress.com/2015/08/26/bir-afrika-yaratilis-oykusu-tanri-bumba/

- - - - - -

Saygi deger insanlar;

Afrika halklarindan Boshongo kabilesinin yaratilis inancini anlattigim yazima dileyenler blogumdan ulasabilirler.

Not:Bu tur mitlerdeki tanrilara tapmiyorum.
Sadece okumayi ve farkli seyler ogrenmeyi seven bir insanim.
Lutfen kimse,sen bunlara mi tapiyorsun seklinde sorular sormasin.
Aslinda bunubelirtmem gereksiz, fakat ne yazik ki bazi gruplarda okuduklarini anlamaktan aciz insanlar bulunuyor.
Boyle bir hatirlatmada bulundugum icin hepinizden ozur dilerim.

Levent Erturk.

- - - - - -

Ayni uyariyi ben de tekrar edeyim.
Idrak yollari tikanmis cok insan var maalesef

Oraj POYRAZ


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/


BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo LiteCoin URL:   LTtsCJ2mLUXLLs8v5US8w5zQeq66eakPtU

NameCoin URL       :  N7wbJyxqoueznDHu9tnu56y1V7B9P1Phs4
FeatherCoin URL     :  6rHGzeMefFvzqmBM5VNqmUziCxtga4wpDs
TerraCoin URL        :  1GQFs8GpaTXxoeTAsGmo56WNfYSZRy2mBD

PeerCoin URL         :  PMeBpz6X9RRLQxdFs5Jws5JwFec3Mzen8q6Twg

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder