25 Eylül 2016 Pazar

Şok iddia! İkinci darbe için tarih verdi çok daha kanlı olacak.

Adam ayrıntılı plan vermiş, daha ne yapsın?
O halde ikinci darbenin muhatapları hesabını, hazırlığını iyi yapsın.

Ben şimdiden belediyelerin iş makinalarını askeri birliklerin önlerine davet ediyorum.

Bakalım gerçek bir darbede belediyelerin iş makinaları tankları durdurmaya yeterli olacak mı?
Bunun da sınamış oluruz.
Ben deney ve gözlem insanıyım.
Aradan bunu da çıkaralım istedim.

Haa ikinci bir deney daha var.
Halkı ağır silahlı darbeci askeri birliklerin üstüne bir kez daha sürelim.
Bakalım bu kez sonuç nasıl olacak?
Bu da ikinci deney olacak.

Ya da hiç bunlara girmeyelim, işlerimizi akılla halledelim.
Gerçek bilgilere dayalı öngörüler yapalım, bu öngörülere göre önlemler alalım.
Bu daha uygun olmaz mı?

Önlemler aslında bellidir.
Ülkemiz yabancı ajan kaynıyor.
Özellikle de batılı gizli istihbarat servislerinin ajanları.
Bunlar büyük oranda güney doğuyu ve metropoleri gıdıklamaya çalışıyorlar.
İki büyük kırılma hattı var.
Birisi etnik, diğeri dini.
İşte size ip ucu.

Batılı servislerin çengel attıkları yerler belli, bunlarla aşna fişne halinde olanlar belli.
Bakın en son Fitnebaz Ağlayan Hoca Efendi Hazretleri cemaati deşifre olmuştu.
Dahası da var.
Bölücülerden de kimlerin batılı gizli servislerle yatağa girenler kimlerdir, nasıl, ne zeminde olmuştur bunlar hep bellidir.
Zaptu rapt altına alacaksınız.
Karşı casusluk tedbirleri alacaksınız.

Başka, isyancı olması muhtemel olanların elebaşılarını şimdiden mimleyecek izlemeye alacaksınız.
En ufak bir kımıldanmada piramitin en azından tepesini kontrol altına almalısınız.
Bölücülerin yasal ve yasadışı piramidini bilmelisiniz.
Cemaatlerin yasal ve yasadışı piramidini bilmelisiniz.
Eliniz, gözünüz bunların her an bunların üzerinde olmalı.

Adam size tane tane anlatmış.
Gayet de mantıklı.
Dünyanın, hayatın, Türkiyenin genel gidişatına, resmin bütününe de uygun bir senaryo ve uyarıdır.

Başka, bir de yabancı müdahale uyarısı var.
Bunun önünü tıkamanız lazım.
Yabancı müdahale gerekçelerini şimdiden kaldırmalısınız.
Askeri caydırıcılık kazanmanız lazım.
Karşı tehditlerinizi sergilemeniz lazım.
O sizin nefret ettiğiniz 30 Ağustoslardaki ağır silahların sergilendiği askeri geçit resimleri işte bu işe yarıyordu.

İngilizlerin, Amerikalıların ve başkalarının kuvvet yığdığı yerlere şimdiden sizin de kuvvet yığmanız lazım.
Ülkemiz hava sahasını, denizlerini sağlam şekilde savunduğunuzu geniş kapsamlı tatbikatlarla dosta, düşmana göstermeniz lazım.
Teyakkuz durumunu artırmanız ve bunu dünyaya ilan etmeniz lazım.

Kısacası dünyaya, iç düşmanlarınıza gardınızı aldığınızı göstermeniz, duyurmanız lazım.
Açıkçası hem yumruğunuzu kaldırmanız, hem de hırlamanız lazım.

Tıpkı dövüşmeye hazırlanan köpekler gibi gerilmeniz, saldırganlığınızı sergilemeniz lazım.

Ama kesin olan tek şey var.
Bu iş belediye iş makinalarını askeri birliklerin kapısına yığmakla, askeri hava alanlarının üstüne yerleştirmekle olmaz.
Bunlar sadece vatansever askerlerin moralini bozmaya, savaşma azmini kırmaya yarar.

Oraj POYRAZ ( 0raj.p0yraz@neomailbox.net / oraj.poyraz@openmail.cc / oraj_poyraz@alpinaasia.com )
           L2fSIJNoA0xfSNxA     

Oraj POYRAZ ( 0raj.p0yraz@neomailbox.net / oraj.poyraz@openmail.cc / oraj_poyraz@alpinaasia.com )
           L2fSIJNoA0xfSNxA       


Şok iddia! İkinci darbe için tarih verdi çok daha kanlı olacak.

Türkiye, 15 Temmuz'da kanlı darbe girişiminde bulunan FETÖ ile mücadele ederken, emekli Albay H. Atilla Uğur, ikinci darbe uyarısı yaptı. İkinci kalkışmanın çok yakın olduğunu söyleyen Uğur, yapılan planı adım adım anlattı.

25/09/2016 11:04

ABD destekli 15 Temmuz darbe girişimi, 7'den 70'e milletin destansı girişimiyle püskürtüldü. Fetullahçı Terör Örgütü'ne bağlı haşhaşiler ve onların destekçileri eliyle tertiplenen işgal girişiminin üzerinden 2 ayı aşkın zaman geçti.

Hainlere yönelik OHAL kapsamında yürütülen yoğun operasyonlara rağmen tehlike henüz geçmedi. 15 Temmuz günü gazetemizin Ankara temsilciliğini ziyaret ederek ilk kalkışmayı haber veren emekli Albay Hasan Atilla Uğur, 'üst akıl' destekli yeni bir darbe hazırlığına ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı. İşte, Uğur'un kaynaklarına dayandırarak anlattığı ikinci kalkışma senaryosuna ilişkin şok bilgiler...

İkinci kalkışmaya hazır olun. Ve çok yakın bir zamanda. Çok net bilgi olarak söylüyorum: İkincisi daha kanlı olacak"

KİMSE 'BU İŞ BİTTİ' DEMESİN

"İkinci kalkışmaya hazır olun. Ve çok yakın bir zamanda. Çok net bilgi olarak söylüyorum: İkincisi daha kanlı olacak. Bugün bir zafer sarhoşluğu içindeyiz. Ben sizin aracılığınızla Türkiye'yi uyarıyorum. Kimse 'Tamam bu iş bitti, Türkiye rayına oturdu, artık Amerika başka bir şey yapamayacak, FETÖ başka bir şey yapmayacak, PKK başka bir şey yapamaz, biz belini kırdık bu örgütlerin' falan demesin. Bu bizi, hazırlanmakta olan kalkışmada tamamen başarısızlığa götürür. Paramparça oluruz."

İNGİLİZLER AŞİRETLERLE 2.5 AYDIR NE GÖRÜŞÜYOR?

"Aldığım bilgiye göre, İngilizler 2.5 aydır Güneydoğu'daki bütün aşiretlerin ayağına gidiyor. Özellikle Hakkari, Van, Çatak, Silopi, Mardin bölgesinde etkin aşiretlere... Bunlarla pazarlıklar yapıyorlar. Toprak ağası olarak varlığını sürdüren bu aşiretlerin bankalara olan birikmiş trilyonlarca liralık borçlarını ödediler. Aşiretlerin bütün kredi borçları ödendi. İngiltere ödedi bunları. Konsolosun aşiretler içinde ne işi var? PKK yol kontrolü yaparken bunların araçlarını 'buyurun' diyor bırakıyor, diğer araçlara kimlik kontrolü yapılıyor. Neden?"

10 BİN PİYADEYLE GELECEKLER

"Bundan 3-4 gün önce İngiltere'nin yüksek tirajlı gazetelerinden biri olan Daily Express'te bir yazı yayınlandı. Diyor ki, 'Türkiye'de ikinci kaos ortamı geliyor. Bizim Kıbrıs'ta üssümüzdeki 10 bin deniz piyademiz, Türkiye'de bulunan 50 bin İngiliz'in can güvenliği için Türkiye'ye girecek, Türkiye'de güvenli bölgeler oluşturacağız. Vatandaşlarımızı hava yoluyla tahliye edeceğiz'. Bakın bu bir işgal planıdır. Bu ikinci kalkışmanın esas amacı işgal."

Yine eşzamanlı olarak hedef olarak gördükleri kişilere yönelik suikastler devreye girecek. Bu yapıldığı zaman inanılmaz bir kaos ortamı olacak. Herkes ayağa kalkacak ve iç savaş dedikleri, esas onların istedikleri plan hayata geçecek"

KAOS GÜNEYDOĞU'DA BAŞLATILACAK

"Peki bu kaos nasıl olacak? Çok net bir bilgi bu: Güneydoğu'da her zaman yaptıkları gibi HDP'lilerin de çağrısıyla bir nümayiş, gösteri yapılacak. Polisin, askerin içinde tespit edilmemiş FETÖ'cüler gaz sıkmak yerine, halkın üzerine ateş açacaklar. Bu, benim ulaştığım bir bilgi, net. Olay büyük ihtimal Şemdinli, Yüksekova ya da Kızıltepe'de olacak. Burada 15-20 kişi ölecek. Bölgedeki bütün ilçelerde, illerde, İngiliz konsolosluğundan ziyaret edilen aşiretler bu oyuna gelirlerse eğer, halkı sokağa dökecekler.

Batı'da ise fitili, 4-5 noktada sansasyon yaratacak büyük patlamalarla ateşleyecekler. Bunu ya PKK ya da IŞİD yapacak. Yine eşzamanlı olarak hedef olarak gördükleri kişilere yönelik suikastler devreye girecek. Bu yapıldığı zaman inanılmaz bir kaos ortamı olacak. Herkes ayağa kalkacak ve iç savaş dedikleri, esas onların istedikleri plan hayata geçecek."

40 YIL SÜREN HAZIRLIK

"15 Temmuz'da beceremedikleri, erken düğmeye bastıkları için yapamadıkları bu. İç savaş durumunda Amerika diyecek ki, 'Benim Türkiye'de vatandaşlarım var. Zaten Türkiye de benden yardım istedi', diyerek gelip oturacak. İngiltere de aynı şekilde hazırlıklı zaten. Peki ne olacak o zaman Türkiye? Allah korusun. Kimin kimi vurduğu belli olmayacak. Komşu komşuyu vuracak, yağma başlayacak. Aklınıza ne geliyorsa, her şeyi uygulayacaklar, 100 sene önce yapamadıklarını şimdi yapacaklar. 40 yıldır FETÖ'yü, PKK'yı bunun için yetiştiriyorlar. Amerika, İngilizlerle beraber bu işin arkasında olacak. Öcalan'ı ben sorguladım. 8 ay boyunca orada kaldım. Bana bir lafı var: 'Dünyada bugüne kadar her şeyi İngilizler planlar, Amerikalıları oynatır'."

GÜLEN'İN TESLİMİ APO'DAN DAHA ZOR

1999 yılında PKK elebaşı Öcalan'ı sorgulayan efsane komutan olarak tanınan emekli Albay Hasan Atilla Uğur, "Öcalan'ın ele geçirilmesi mi zordu, FETÖ'nün mü ele geçirilmesi mi daha zor olacak?" sorusuna şu cevabı verdi: "FETÖ, PKK ile büyük benzerlik gösteriyor. ASALA bitti, PKK çıktı. PKK elebaşı alındı, hemen akabinde Fetullah at başı geliyordu. Ama FETÖ konusunda ABD'nin şöyle bir avantajı var: Bu, dini duyguları kullanan bir örgüt.

GÜLEN'İN TESLİMİ ONLARCA SENE ALACAK

Dünyada sosyalizmi kullanmaya çalışan bir PKK'dan ziyade dini duyguları ön plana çıkaran, istismar eden, iktidarlar ve muhalefetle 40 yıldır hep işbirliği içerisinde olan bir örgütten söz ediyoruz. Dolayısıyla ABD, FETÖ konusunda Apo'yu kullandığı zamankinden daha akıllı hareket etmeye başladı. Nedir? Gülen'in ABD'den bize teslim edilmesi onlarca sene alacak bir hukuki süreç teşkil ediyor. Öcalan'ın iadesinden çok daha zorlu bir süreç bekliyor bizi FETÖ'nün iadesinde. Öcalan'ın iadesinde biraz daha erken hareket ettik. Karşılıklı istihbarat örgütleri de konuşuyordu Apo konusunu. Ama şimdi FETÖ konusunda bu çok fazla geçerli değil."

MİT'İN İÇİNDE TEMİZLİK YAPILMADI

"Bugün zafer sarhoşluğuyla, 'bakın içeri aldık adamları' diyoruz ama kriptolar duruyor. Siyasetin içindeki adamlar bunlar. Bunlar gözümüzün içine baka baka 'FETÖ ile mücadele ediyoruz' görünümü çizmeye çalışıyorlar. Mesela MİT. Burada bir temizlik oldu mu? Dünyanın hiçbir yerinde 8 bin-10 bin rütbeli personelin katıldığı böyle bir kalkışma, böyle bir işgal, rezillik hareketini MİT'in duymadığına beni kimse inandıramaz. MİT, en başından beri bu girişimden haberdardı. Peki niye bir şey yapmadı? Ülkenin bütün kurumları FETÖ'nün eline geçti de bir tek orası mı pir-ü pak kaldı? Senaryoları boşa çıkarmak için yapacağımız bir diğer şey, süratle milli bürokrasiyi oluşturmamız. Hem askeri hem sivil anlamda milli bürokrasiyi mutlaka oluşturmamız lazım. MİT, TSK vb. Buralarda milli, mandacı olmayan, şucu bucu olmayan, liyakatli insanları istihdam edilmeli."

EĞER ÖNLEM ALMAZSAK KASIMDAN ÖNCE...

"İkinci kalkışmayı gayri milli unsurlar, PKK ve FETÖ birlikte yapacak. Şuanda ABD'nin argümanı durumunda olan tüm örgütler hepsi birlikte yapacaklar. Askeri, polisi, bürokratı, kim varsa devreye girecek. Şekli 15 Temmuz gibi olmayacak. Çift başlı, on başlı bir hadise. Şuana kadar alınmayanlar, bilinip de dokunulamayanlar, hepsini göreceğiz bu hadiselerde. Sadece askeri değil, polis, bürokrasi, emir komuta zinciri diyecekler. Türkiye'yi uyanık olmaya davet ediyorum. Eğer biz bu oyunu bozmazsak, ikinci girişim kasım ayını geçmez."

HERKES 'ABD' DİYORKEN...

"Türk milletini ikaz ediyorum. Çok dikkatli ve akıllı olmamız gereken bir zaman. Hani bir ara 'Yenikapı ruhu' dedik ya. Şuanda bu ruh bilinçli olarak zedeleniyor. Başta CHP bozmaya başladı bu ruhu. Bilerek yapılıyor bunlar. Görev. Bir kamplaşma yaratılmaya çalışılıyor. Tarık Akan'ın, Allah rahmet eylesin, cenaze törenine baktığımızda, Türkiye'de normal bir ortamda cenazeye 5-10 bin kişi giderdi, şimdi 1 milyona yakın kişi gitti. Bu, kamplaşmanın bir göstergesi. Ben onlar o taraf, bunlar bu taraf demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Ama ilginç bir sosyolojik süreçten geçiyoruz. 15 Temmuz ertesi bu olayın ABD oyunu olduğu konusunda herkes yüzde 100 hemfikir iken şimdi, 'Olur mu öyle şey! ABD mi? Olmaz' deniyor. Bir NATO'culuktur çıktı piyasaya."

AYRILIKLARI BIRAKALIM

"Neredeyse her programda Mustafa Kemal Atatürk'e söven birileri çıkıyor. Bunu germek için yapıyorlar, bilerek yapıyorlar bunu. Bu gerginliğin yaratılması direk ABD'nin, Fetullah Gülen'in işine yarar. Bizim bu kadar tecrübeden sonra bu oyuna gelmememiz lazım. Dünyanın hangi yerinde bir ülkenin Meclisi bombalandı? Biz hâlâ mı kendimizde değiliz? Bırakalım bu ayrılıkları, gayrılıkları. TV'lere bir bakıyorsunuz, illa bir Kürtçü, bir FETÖ'cü çıkıyor ekranlara. Bunlar terörist. Son ana kadar ne olacak diye bekledi bunlar. Türkiye, duruma göre taraf olanlardan geçmişte çok çekti. Artık çekmeyelim."

CEZAEVİNDE İSYANLAR BAŞLAYACAK

"Cezaevlerinde de çok büyük isyanlar başlayacak. Bunu cezaevindeki FETÖ'cülerin gardiyanlarla, oradaki jandarma personelleriyle konuşmalarından görebilir yetkililer. Bu isyanlara sadece FETÖ'cüler değil, hırsızı, tecavüzcüsü, herkes katılacak. Cezaevindeki adamın psikolojisini ben bilirim; 5 yıl 8 ay 10 gün yattım ben. Cezaevlerinden aldığım bilgilere göre, şu anda FETÖ mensupları bir buçuk aydır cezaevlerinde artık itirafçı konumuna gelmiyorlar. Başta itirafçı olmaya çok temayül vardı, vazgeçirttiler. 'Yanınızdayız, maddi-manevi, aileleriniz bize emanet. Bunları yapanlardan hepsinin hesabını soracağız. Biz büyük akılız' dediler. İtirafçılık bitti. Ailelerinin sözde mağduriyeti de bitti. Bütün kredi kartı borçları ödendi.

HEPSİNİN PARALARI ÖDENDİ

Ev kredileri vs. aklınıza ne geliyorsa bunların hepsi tıkır tıkır ve nakit para olarak götürüldü, ellerine verildi. Emniyetteki arkadaşlara sorduğunuzda 'getireni tespit etmeye çalışıyoruz' yanıtını alıyorsunuz. İşte bu zafer sarhoşluğudur, 'zaten aldık' demektir ve bunun bize zararı olur. Bunlar cezaevlerinde gardiyanları tehdide falan başlamışlar.

Yine FETÖ'nün 2009-2010'da cezaevlerindeki gardiyanlara yönelik örgütlenmelerini düşündüğümüzde cezaevi ayaklanmalarının nereye gideceğini kolaylıkla kestirebiliriz. Gardiyanlara yönelik ciddi bir FETÖ temizliği gördük mü? Hayır. Yine özel güvenlik şirketlerine de bakılmadı bugüne kadar. Özel güvenlik bugün Başbakanlık'ta da her yerde de var. Bu şirketlerin sahiplerine de bir bakmalıyız."

 
a45UyF587661-160925124855 Oraj Poyraz At Alpinaasia oraj_poyraz@alpinaasia.com
2016/09/25  13:30 2  65  islamvebilim@googlegroups.com


 --

Ercument Ekrem Camlica da genis bahceli bir evde oturuyordu. Bir cuma gunu Yahya Kemal ziyaretine gitti.
Evi kolayca buldu ama kapidaki Kopek vardir, dikkat ediniz yazili levhayi gorunce irkildi birden:
- Eyvah, dedi. Iceriye ihtiyatla girmek lazim.
Once kapidaki cingiragi caldi kuvvetlice.
Gelen giden olmayinca ne olur, ne olmaz diye eline irice bir tas alip tedirgin adimlarla bahceye girdi.
En ufak citirtiya kulak kabartarak, eve dogru yururken bir tane daha gordu ayni levhadan.
Tedirginligi artti ama yurumeyi surdurdu. Ama o da ne?
Bir normal Kopek vardir dikkat ediniz levhasi daha! ..
Artik adim atacak cesareti kalmamisti.
-Ercument!.. Ercument!.. diye bagirmaya basladi.
Ama sesine ses veren olmadi...
Yahya Kemal cesaretini toplayip eve kadar yurumekten baska caresi kalmadigini anladi. Ihtiyati elden birakmayarak yurumeye basladi.
On bes-yirmi adim sonra evin kapisinin onunde buldu kendini.
O sirada da Ercument Ekrem bahcenin diger kosesinden cikageldi. Dostunu gorunce sevindi.
- Vay, safa geldin Yahya Kemal!..
- Safa bulduk azizim ama odum de patladi.
- Odun mu patladi? Sebep?.
- Daha ne olsun, her yanda levha asili. Bagli mi bari?
- Bagli mi? Aman Yahyacigim nasil kiyar da baglarim?
Ercument Ekrem, tam da o sirada evin arkasindan dolasip gelen yumruk kadar fino yavrusunu gosterdi:
- Bak!..
Yahya Kemal kopegi gorunce sasirdi:
- Ay! O levhalar bunun icin miydi?
- Degil mi ya, iki gozum? Zavalli yavrucagizi gormeyip ustune basarlar diye astim o levhalari!..

Risale-i Nur kitaplari bir cesit tanri(ilah) gibidir: Onlarin insanlari ve canlilari koruduguna, gerekirse zarar verdigine inanir ve bu konuda yuzlerce ornek verir.

(Barla Lahikasi 166) (Emirdag Lahikasi-1 162)

Osmanli da Memur Memurlar yine parasizliktan yakiniyor. Osmanli da oyle her ay maas almak yok. Bir yilda memurlar 6 ay maas alir ya da almaz. Aldiklari maasi da kosa kosa sarraflara goturup kirdirirlarmis. Sarraflar yuz lira maasi 10 - 15 liraya kirar, memurun adeta kanini emerlermis. Memura maas vermemek sadece parasizliktan mi? Hayir... Padisah Abdulhamit esas nedeni anlatiyor: Memurlar mutekaitler (emekliler) terfih edilirlerse, karinlari doyarsa artik kendilerini dusunmezler siyasetle ugrasmaya baslarlar. Siyasetle ugrasmak da sarayla ugrasmak, benim saltanatimla ugrasmaktir. Acliktan olmuyorlar ya, varsinlar biraz zaruret ceksinler. Ben rahat nefes almaliyim (Eski Istanbul Hatiralari - Sadri Sema- S.18) Melih A$ik: Daha tehlikeli!


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/


BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo LiteCoin URL:   LTtsCJ2mLUXLLs8v5US8w5zQeq66eakPtU

NameCoin URL       :  N7wbJyxqoueznDHu9tnu56y1V7B9P1Phs4
FeatherCoin URL     :  6rHGzeMefFvzqmBM5VNqmUziCxtga4wpDs
TerraCoin URL        :  1GQFs8GpaTXxoeTAsGmo56WNfYSZRy2mBD

PeerCoin URL         :  PMeBpz6X9RRLQxdFs5Jws5JwFec3Mzen8q6Twg

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder