13 Ekim 2016 Perşembe

Arslan Bulut : ABD ile işbirliği bitti Binali Bey!

 


Arslan Bulut : ABD ile işbirliği bitti Binali Bey!

Başbakan Binali Yıldırım, "Maalesef Amerika Birleşik Devletleri'nde seçim kampanyası var. Ama Sayın Clinton televizyon programında, açıkça Kürtleri seçilirse bölgedeki Kürtleri terör örgütlerini, silah dağıtarak destekleyeceğini söylüyor. Bu ne anlama geliyor? Amerika bizim müttefikimiz değil mi? NATO da müttefikimiz değil mi? Silahla desteklemek ne demek oluyor? Bu şu anlama geliyor, zaten uzun süreden beri PKK'nın uzantısı PYD ve YPG'ye silah vererek sözde DEAŞ ile mücadele ediyor. Dünyanın neresinde görülmüş, bir terör örgütüyle, bir terör örgütüne karşı mücadele etmek ne kadar etiktir? Bizim ne kadar halkı olduğumuz bir kez daha ortaya çıkmıştır" dedi.

Burada Binali Yıldırım'a sorulması gereken sorular var:

-Madem ABD, PYD ve YPG'ye silah veriyor, bu silahların bir kısmı PKK ile paylaşılıyor, siz bu konuda ne tedbir aldınız? Meselâ, PYD ve YPG'ye silah götüren Amerikan uçakları nereden kalkıyor? Dev nakliye uçakları, uçak gemisinden kalkar mı? İncirlik üssü, kimin üssüdür. Çıban, Türkiye'nin içinde değil mi?

-Kaldı ki, IŞİD'in, hiçbir ağır silahı yokken, arazi araçlarına yerleştirilmiş makineli tüfeklerle göz göre göre Musul'u işgal etmesi, bir Amerikan senaryosu değil miydi? Türkiye o dönemde sahnelenen bu oyunu seyretmedi mi? Türkiye, hâlâ ne diye Musul'u bırakıp kaçan vali Nuceyfi ile muhatap oluyor?

***

1991 yılında, Irak için oynanan Çekiç Güç oyununu hatırlıyor musunuz?

ABD Başkanı Bush ve Türkiye Cumhurbaşkanı Turgut Özal, aynı anda Kuzey Irak'taki Kürtleri, Irak'a karşı ayaklanmaya çağırmış ve destek vaat etmişlerdi.

Sonuçta Saddam birlikleri, isyancıları Türkiye ve Iran sınırına kadar sürmüştü. Bu sırada, ABD Başkanı Bush, Turgut Özal'dan Türkiye adına bölgeye "Çekiç Güç"ü davet etmesini istemiş, dolayısıyla Türkiye'nin talebiyle gerçekleşmiş gibi, Çekiç Güç Türkiye'ye yerleşmiş, bu kuvvetlerin ilk icraatı, Silopi'de bir Türk kaymakamını tokatlamak olmuştu.

Çekiç Güç, sadece Kürtlerin bulunduğu bölgeyi "güvenli bölge" olarak koruyunca, Kürt devletinin temeli atılmıştı.

***

İşte bugün Amerika, o devleti Suriye'nin kuzeyinden Akdeniz'e ulaştırmak için IŞİD'i kullanıyor. Suriye'deki muhalifleri bu sebeple, Türkiye'nin yardımı ile silahlandırıp eğittiler! Kendi imalâtları olan IŞİD'in boşalttığı yerlere ise PYD/YPG'yi yerleştiriyor. Güneydoğu'da açılım sürecinde kazılan hendekler de aynı projenin Türkiye ayağı idi.

ABD'nin projesi, Kuzey Irak'taki kukla devletçiği, Suriye'nin kuzeyi ve PKK'nın başlatmak istediği kalkışma sonucu özerkleşecek Türkiye'nin Güneydoğu toprakları ile birleştirmek ve burada "İkinci İsrail"i kurmaktır. Suriye'yi iç savaşa sürüklemelerinin sebebi budur. 15 Temmuz darbe girişiminin asıl sebebi de bu değil midir? Türkiye'nin de parçalanması sonucunu getirecek bir projede, yani Suriye'nin iç savaşa sürüklenmesinde Türkiye'de kimler kullanıldı? Bu kullanılma durumunun ceza hukukunda ne anlama geldiğinden haberiniz var mı?

***

Biz 2004 yılında "Türkiye ile ABD zaten karşı karşıya gelmiştir. Orada ABD'nin kurmak istediği yapılanmanın ana hedefinin Türkiye'yi kontrol altına almak ve orta vadede parçalamak olduğunu dünyada anlamayan kalmadı. Eğer bugün kararlılık gösterilmezse, yarın çok daha büyük belâlarla karşı karşıya gelineceğini herkes görmelidir" diyorduk ama AKP iktidarı dinlemedi bile!

ABD ile birlikte Musul operasyonuna katılmak istiyorsunuz ama ABD, Irak'ı kışkırtıp, buna engel oldu. Türkiye'nin ABD ile birlikte yürümesi zaten imkânsız, bunu görün artık..

yeniçağ

Arslan Bulut

 
a45UyF587661-161013222431 Oraj Poyraz At 0raj.p0yraz 0raj.p0yraz@neomailbox.net
2016/10/13  23:20 2  65  islamvebilim@googlegroups.com


 

--

Quis custodiet ipsos custodies
* * *
Yargiclari kim yargilayacak?

Latin Atasozu

Tek carenin galiplerle uyusmak ve anlasmak olacagi bu kafasizlarca ne zaman anlasilacak?-

Yazar Refi Cevat Ulunay - 23.03.1920

Tanri sozu benim icin insanoglunun zayifliginin bir ifadesinden ve urununden baska bir sey degildir.
Incil, saygideger bir kolleksiyon, ama oldukca cocukca olan ilkel duzeydeki efsaneler.
Ne kadar ince olursa olsun hicbir yorum, benim icin bunu degistiremez.

The word god is for me nothing more than the expression and product of human weaknesses, the Bible a collection of honourable, but still primitive legends which are nevertheless pretty childish.
No interpretation no matter how subtle can (for me) change this

Albert Einstein; from Albert Einstein the Human Side, Helen Dukas and Banesh Hoffman, eds., Princeton, New Jersey: Princeton University Press, 1981, p.66.


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/


BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo LiteCoin URL:   LTtsCJ2mLUXLLs8v5US8w5zQeq66eakPtU

NameCoin URL       :  N7wbJyxqoueznDHu9tnu56y1V7B9P1Phs4
FeatherCoin URL     :  6rHGzeMefFvzqmBM5VNqmUziCxtga4wpDs
TerraCoin URL        :  1GQFs8GpaTXxoeTAsGmo56WNfYSZRy2mBD

PeerCoin URL         :  PMeBpz6X9RRLQxdFs5Jws5JwFec3Mzen8q6Twg

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder