28 Mart 2017 Salı

"AKP'LILER; DOST VE AKRABALARINI KAMUDA SINAVSIZ IŞE ALIYORLAR!"

Din, iman, yalan, dolan, kin, intikam, işbirliği ve ihanet.
Adalet ve Kalkınma Partisi ve Fitnebaz Cemaat'in özeti budur.

Oraj POYRAZ 


"AKP'LILER; DOST VE AKRABALARINI KAMUDA SINAVSIZ IŞE ALIYORLAR!"

28.03.2017 11:09


Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, AKP'li bakan ve milletvekillerinin eş, dost ve akrabalarını kamuda sınavsız olarak işe aldığını öne sürdü. "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bunun öncülüğünü yapanlardan" diyen Öztürk, "Partili olunca TRT'ye gitmeye bile gerek yok. Bakanın yanından ayrılmamak yetiyor. Nitekim, dün İçişleri Bakanı Trabzon'un ilçelerini dolaşırken bu arkadaşlar da bakanın yanındaydılar. Selahattin Aydın, daha önce gazetecilik de yapıyordu. Erdem Sürmen de TRT'ye geçince Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nin ikisi de üyeleri oldu" ifadesini kullandı.

Öztürk'ün Sözcü'de "Torpilin daniskasını yapıyorlar" başlığıyla yayımlanan (28 Mart 2017) yazısı şöyle:

Şu sıralar yine yoğun bir biçimde AKP'liler işe alınıyor. Sizleri "evet" peşinde koştururlarken, onlar başka yerlere koşuyor. Sınavlara girmeden, şu kadar puan aldın, almadın gerilimini yaşamadan, mülakatlara alınmadan işe giren girene…

Bunun öncülüğünü de açıkçası bakanlar yapıyor. Dönemin TBMM Başkanı tanımadığı, ne iş yaptığından, TBMM'ye gelip gelmediğinden haberinin bile olmadığı 87 danışmanı olduğunu öğrenmişti. Şimdi bu sayı katlandı. Valiliklerin özel kalem müdürlükleri, basın müşavirleri yine devlete girebilmenin atlama tahtaları oluyor. Ama bunun koşulu AKP'li olmanız.

Belediyelerin eş-dost-akraba-hısımla kadroları doldurmalarına alıştık. Küçük illerde bunlar dikkat çekiyor. Ama büyük illerde bilinmiyor. Örneğin kısa süre öncesinde hangi yargı mensubunun eşi Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı önemli idarenin özel kaleminde göreve başlatıldı?

Memuriyete de onlar giriyor

Kimilerine belediyelerin işleri veriliyor, kimileri "fırsat bu fırsattır" denilip memur yapılıyor. Hele halkoylaması yaklaştı ki bunu tam anlamıyla fırsata dönüştüren AKP'liler var. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bunun öncülüğünü yapanlardan… Sadece birkaç örnek vereceğim:

AKP Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi Salih Çoban ve Ali Faik Hacıoğlu, AKP Gençlik Kolları İl Başkanı Erdem Sürmen, Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı Selahattin Aydınlı, sınavlara girmeden, KPSS için ter dökmeden, uykusuz kalmadan açıktan atamayla İçişleri Bakanlığı'nda bakan müşaviri olarak göreve başlatıldı.

Önce müşavirliğe başlatılıyor, sonra başka yerlere yatay geçişleri sağlanıyor. Trabzon Gençlik Kolları İl Başkanı Erdem Sürmen ile yardımcısı Selahattin Aydınlı, İçişleri Bakanlığı'nda göreve başlatıldı, kısa süre sonra TRT'ye geçişleri sağlandı. İlginçtir, partili olunca TRT'ye gitmeye bile gerek yok. Bakanın yanından ayrılmamak yetiyor. Nitekim, dün İçişleri Bakanı Trabzon'un ilçelerini dolaşırken bu arkadaşlar da bakanın yanındaydılar. Selahattin Aydın, daha önce gazetecilik de yapıyordu. Erdem Sürmen de TRT'ye geçince Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nin ikisi de üyeleri oldu.

Bu kıyak unutulmaz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "doldur-boşalt" yöntemini kullanıyor. Baktı ki müşavirlerin sayısı artıyor, müşavir sayısı şişmiş, hemen bunları başka bakanlıklara kaydırıyor. Örnek verelim: Trabzon AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Salih Çoban'ın, İçişleri Bakanlığı Müşavirliği'nden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na geçişi sağlandı. Diğer AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi, bakan müşaviri Ali Faik Hacıoğlu ise bakan müşavirliğini yürütüyor.

Metin Genç daha önce AKP Trabzon İl Başkanlığı görevinde bulunmuştu. Başkanlıktan ayrıldıktan sonra merkez Ortahisar Belediye Başkanı seçildi. AKP İl Başkan Yardımcısı Arzu Yalçınalp'in Mim İnşaat ve Mimarlık şirketine "doğrudan temin" yoluyla Beşirli'de ve Kanuni Bulvarı'nda 5 ayrı park, Büyükşehir Belediyesi de aynı şirkete 10 dönümlük Botanik park, Vakfıkebir iskele karşısında 5 dönüm park yapımını verdiğini ve burada da bir yığın usulsüzlükler olduğunu da hatırlatalım.

Bu haksızlığın giderileceğini sanıyorduk. Ancak Belediye Başkanı Metin Genç'in böyle bir niyetinin olmadığı anlaşılıyor.

http://www.birgun.net/haber-detay/akp-liler-dost-ve-akrabalarini-kamuda-sinavsiz-ise-aliyorlar-152918.html

 
a45UyF587661-170328171208 Oraj Poyraz oraj_poyraz@alpinaasia.com
2017/03/28  19:21 2  65  alelma@yahoogroups.com


 --

Genclik cabuk gecer derler, maalesef ihtiyarlik da oyle.

Cenap sehabeddin

Said-i Nursi ye gore, insanlik; dinsizlik, imansizlik, zindiklik ve masonluk ve komunistlik batagindadir.
Tum mucadelesi bunlara karsidir.
O yuzden Allah in varligini ispatlama yoluna gider.
Tesadufun olmadigini anlatmaya calisir.
Ornekler verir.
Ama kitaplarinda, kendisini ve kitaplarini ovmekten baska kaydadeger yeni bir sey goze carpmaz.
Edebiyati iyi degildir.
Agdali, aristokrat ve saray cevresinin kullandigi; kendisini elit gostermek isteyenlerin dilini kullanir.
Arapca ve Farsca terkiplerin yogunlugu yuzunden, Turkce nin neredeyse hic kullanilmadigi, anlasilmaz bir yazin turune donusmustur.

(Emirdag Lahikasi-2 24,29) (Emirdag Lahikasi-1 233) (Sozler 759) (Tarihce-i Hayat 27)

Hayvanlarin dinin ve buyunun boyle absurd ve genellikle korkunc aptalliklarini yaptiklarini asla goremezsiniz.
Sadece insan boyle mantiksizca davranir.
Bu onun zeki, ama yeterince zeki olmamasi yuzunden odemesi gereken bedeldir.

Aldous Huxley


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/


BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder