22 Nisan 2017 Cumartesi

ONURSAL BAŞSAVCI KANADOĞLU: YSK KANUNSUZLUK YAPTI, KILIFA DA UYDURAMADIONURSAL BAŞSAVCI KANADOĞLU: YSK KANUNSUZLUK YAPTI, KILIFA DA UYDURAMADI

22/04/2017 11:48

Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, referandumda mühürsüz oy pusulası ve zarfların geçerli sayılacağını açıklayan Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) referandumun gayrimeşruluğunu ilan ettiğini söyledi.

Fotoğraf: DHA

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) mühürsüz oy pusulalarını ve zarflarını geçerli saymasının damga vurduğu seçimin ardından, yurdun birçok yerinde yapılan eylemlerde sonuçların 'şaibeli' olduğu sesleri yükselmişti.

Yeniçağ'a konuşan Kanadoğlu, YSK'nın kanuna aykırı uygulamada bulunduğunu ve bunu savunamadığını kaydederken, "Öyle anlaşılıyor ki gerekçe için iki gün düşünmüşler, sonra bir kılıf olarak bunu bulmuşlar. Ama kanunsuzluk olduğu için kılıfına da uyduramamışlar" dedi.

'Olmaz böyle bir şey'

YSK'nın söz konusu kararı sadece iktidarın başvurusu üzerine aldığını ancak soyut ifadelerle yapılan başvuruların seçim sırasında değerlendirilemeyeceğini belirten Kanadoğlu, "Olmaz böyle bir şey. Çünkü başvurular delillerle birlikte ilgili İlçe Seçim Kurulu'na yapılması lazım. YSK'ya bu şekilde soyut ifadelerle herhangi birtalepte bulunulamaz. YSK'nın da bu tür başvurular üzerine ola- ğanüstü toplanması ve kanuna aykırı karar alması, bunu da mesajla ulaştırmasının anlaşılır hiçbir yanı yok" dedi.

'Türkiye dürüst bir referandum yapmadı'

Referandum sürecinin adil olmayan bir ortamda ve eşit olmayan koşullarda gerçekleştiğini dile getiren Kanadoğlu, "Türkiye'de referandum sırasında devletin bütün gücüyle propaganda yürütülmüş ve karşı fikri savunanlara baskı uygulanmıştır. Türkiye taahhütlerine uymayıp eşit, adil, dürüst bir referandumu yerine getirememiştir" diye konuştu.

http://www.diken.com.tr/onursal-bassavci-kanadoglu-ysk-kanunsuzluk-yapti-kilifa-da-uyduramadi/

 
a45UyF587661-170422150428 Oraj Poyraz At 0raj.p0yraz@neomailbox.net 0raj.p0yraz@neomailbox.net
2017/04/22  15:32 2  65  alelma@yahoogroups.com


 

Acinmaktansa kiskanilmak dana iyidir.

Heredot

Gerek kucuk, gerek buyuk tuvaletinizi yaparken kibleye donmeyin.

Hanbel 3/12
***
Peygamberimiz bir takim insanlar kucuk ve buyuk tuvaletleri icin kibleye donmeyi hos karsilamadiklarindan, bu bidati (hurafeyi) kaldirmak icin tuvaletini kibleye dogru yaptirdi.

Buhari 4/11
Bir hadiste kibleye karsi tuvaleti yapmanin hurafe oldugu anlatilirken; diger bir hadiste ise Peygamber hurafe uygulayicisi olarak gosterilmis oluyor.
Goruldugu gibi hadisleri Peygamber e atfetmek aslinda Peygamber e iftira etmek demektir.

Her zaman etrafinizda bir yalaka ordusu bulundurun.

Joseph GOEBBELS
(Hitler in Propaganda Bakani)


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/


BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder