1 Nisan 2017 Cumartesi

SKANDAL İDDİA! ALMANYA SINIR DIŞI ETMEYE HAZIRLANIYOR

Beklenen bir gelişme.
Doğrusu Hollanda hükumetiyle yaşanan itiş kakış yaklaşmakta olan referandumda EVET oylarını birkaç puan artırmak uğruna bütün Avrupa'da hem Türklerin hem de Müslümanların tehlikeye atılmasıyla sonuçlanmıştır.
Yalnızca Hollanda değil, Almanya değil, bütün Avrupa'da ve yalnızca Türk'lere karşı değil, bütün Müslümanlara hatta mültecilere karşı düşmanca bir ortamın oluşmasına AKP ve yüce FÜHRERİ sebep olmuştur.
Bununla ne kadar gurur duysalar azdı.

Bu vakitten sonra Avrupa'ya turist, öğrenci, iş adamı hatta, devlet işleri için dahi gidiş gelişler problemli olacaktır.
Yine aynı şekilde Avrupa'dan çok uzun süre turist falan beklemeyin.

Ama en büyük zararı orada kalan Türkler, Müslümanlar, mülteciler yaşayacaktır.
Yükselen bir ırkçılık, yabancı düşmanlığı dalgasının üzerine ateş dökmüş, körüklemiştir Hollanda itiş kakışı.

Avrupa olayı kendi topraklarında ve ana karasında bir meydan okuma olarak görmüştür.
Esasen yapılan şey tam olarak budur.

Hollanda hükumetinin razı olmadığını en yüksek ses tonuyla bildirmesine rağmen kaçak yollardan göya diplomatik hakkımızdır diyerek girmeye çabalamak, havadan olmayınca, karadan zorlamak, bütün dünya basınının önünde meydan okumak, halkı sokaklara çağırmak, ve bunda da başarılı olmak çok ciddi allerjik reaksiyon yaratmıştır.

Açıkçası, Hollanda'da ve Almanya'da yaşayan Türkler çok ucuz şekilde feda edilmiştir.

Bu çok normal.
Biz kendi ülkemizde yaşayan yabancı uyrukluların bu şekilde sokaklara döküldüklerini, bir yabancı diplomatın kapıdan, bacadan zorla, bütün engellemelere rağmen, üstelik meydan okuyarak ülkemize girmeye çabalamasını ve bütün bunların bir göster halinde dünya basınının önünde yapılmasını bir an bile düşünemeyiz.

İnsanlar EVET'İ HAYIR'I düşünürken bütün bunları göz önüne almalı.
Kendi insanlarını bu kadar kolay harcayan bir hükumet, bir lider tek adam, dar kadro iktidarı olmalı mı, olmamalı mı?
Bir devletin bütün anahtarları bu şekilde cüretkar, fütursuz ve insafsız bir tek adama, dar kadroya teslim edilmeli mi?

Oraj POYRAZ ( 0raj.p0yraz@neomailbox.net / oraj.poyraz@openmail.cc / oraj_poyraz@alpinaasia.com )
           L2fSIJNoA0xfSNxA     


SKANDAL İDDİA! ALMANYA SINIR DIŞI ETMEYE HAZIRLANIYOR

01 Nisan 2017 - 08:54

Almanya'nın gurbetçileri sınır dışı etmek için yaptığı plan ortaya çıktı. İddiaya göre 16 Nisan sonrası gurbetçileri Türkiye'ye gönderecekler.

Almanya'nın iç istihbarat kurumu Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV), Türkiye'deki 16 Nisan referandumuna ilişkin bir rapor hazırladı. Raporda PKK ve 'aşırı sağcı grupların' Almanya'da saflarını oluşturduğu iddiasına yer verildi ve açık açık 'çatışma' uyarısı yapıldı.

Terör örgütü sempatizanlarıyla milliyetçi Türkler arasında yaşandığıı ileri sürülen gerilim, aslında Alman devletinin gurbetçileri sınırdışı etme planında ilk adım niteliği taşıyor. Söz konusu istihbarat raporuna ilişkin haberler, Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarını oldukça rahatsız etti.

http://www.hurriyet.com.tr/skandal-iddia-almanya-sinir-disi-etmeye-hazirlaniyor-40413623

 
a45UyF587661-170401135620 Oraj Poyraz oraj.poyraz@openmail.cc
2017/04/01  14:25 2  65  alelma@yahoogroups.com


 


Devler gibi eserler birakmak icin, karincalar gibi calismak gerek.

Necip Fazil Kisakurek

Fussilet Suresinin 33.ayeti de Risale-i Nur a isaret ediyormus...
Ayetin anlami:
Allaha cagiran, guzel isler yapan ve ben Muslumanlardanim diyen kimsenin sozunden daha guzel ne olabilir !?
Said-i Nursi ye gore: Hicbir sozun kendisininkinden daha guzel olmayacagi Soz , Risale-i Nur Kulliyati ndan Sozler adli Risale yani kitaptir.
Ayetle, iste bu kitap anlatilmak istenmis ve ovulmustur.
Said-i Nursi, ayetin kelimelerinden sayilar cikariyor ve bir tarih meydana getiriyor.
Ayetle o tarihte her sozden daha guzel bir soz bulunduguna isaret edildigini anlattiktan sonra soyle diyor;
-Demek ki; biri, o tarihte son derece guzel sozlerle meydana cikacak, sozlerinin guzelligi ile halki buyuleyecek.
Bu ozellikse bu zamanda; Risale-i Nur un sozler adli: Sanat, guzellik, tesir, buyuleyicilik yonunden yuksek bir mertebede bulunan Risalenin kelimelerinde ve guclu sozlerinde bulunur.
Demek ki, bu ayet isaret anlami ile Risale-i Nur u ovmektedir Said-i Nursi ye gore; ayetin anlami soyle oluyor:
Allah a cagiran, guzel isler yapan ve ben Muslumanim diyen Said-i Nursi nin: Sozler adli kitabindan daha guzel ne olabilir?

Derleyen: Osman Turkoguz
INANCLARA VE AKLA AYKIRI BIR YAKLASIM, NURCULUK.

SMS cilesi

24 Temmuz

Gecen sene bir basvuru icin belediyeye gitmistim. Orada bir form doldurup telefon numarami yazmami istemislerdi. O gunden sonra surekli SMS gelmeye basladi; Belediye Baskanimiz Feridun Duzagac cevrecilerle bulustu , Belediye Baskanimiz Feridun Duzagac yarin esnaf ziyaretinde bulunacak gibi... (Burada belediye baskaninin ismini vermek istemedigim icin Feridun Duzagac i ornek olarak verdim. Kendisinden ozur diliyorum ama bir isim sallamak zorundaydim.) Baskan esnaf ziyareti yapacaksa bundan bana ne diye dusundum. Esnaf miydim? Bu ziyarette bana dusen bir gorev mi vardi? Cevreci oldugum da soylenemezdi.

Sonunda dayanamayip belediyeyi aradim, Seffaf belediyecilik anlayisimiz geregi, beyefendi dedi. Bana beyefendi demesi cok hosuma gitmis, gururum oksanmisti. Ilk defa birisi bana boyle hitap ediyordu. Birader, mudur, haci, kardo, panpa gibi hitaplara aliskindim ama buna hazirlikli degildim. Bir an panikleyip telefonu kapattim.

ESNAF NE COK ZIYARET EDILIYOR

SMS ler gelmeye devam ediyordu. Bu kez belediyenin bagli oldugu partiyi aradim. Gorevli telefon numarami sordu. Numaram sudur dedim. Numarayi soylemeyecek misiniz? dedi. Soyledim. Sorunla ilgileneceklerini belirtti.

Aradan bir hafta gecti. Belediye SMS leri tum hiziyla gelmeye devam ediyordu. Feridun Duzagac kah kendinden gecmis bir halde esnaflari dolasiyor, kah odalar birligini kabul ediyor, kah bir hali saha acilisinda penalti kullaniyordu. Tek bir fark vardi; bu kez belediye SMS lerine partinin SMS leri de eklenmisti. X Parti Ilce Baskanimiz yarin esnaf ziyaretinde bulunacak seklinde mesajlar gelmeye basladi telefonuma. Esnaflarin ne cok ziyaret edildiklerini fark ettim. Gorunen o ki X parti sorunla gercekten ilgilenmisti ama en cok ilgilerini ceken benim cep numaram olmustu.

Iyiden iyiye uyuz olmustum. X parti ilce baskani sanki kiz arkadasimmis gibi devamli rapor veriyordu. Kimsesizler yurdu ziyaretindeyim, market acilisindayim, cevrecilerle pisti oynuyoruz, babana soyle ben onunla artik konusmuyorum gibi mesajlar geliyordu. O sonuncusu annemden gelmis aslinda, bizimkiler bosandiktan sonra fark ettim.

Bu is karakolda biter deyip polisi aradim. Telefonum bir belediye ve surekli bir yerlere ziyaretler duzenleyen bir parti tarafindan taciz ediliyor dedim. Numarami sordu. Bu kez tecrubeliydim, numarami bir kuruma daha kaptirmayacaktim. Yo dostum yo, bu tuzaga dusmem, numarami vermiyorum dedim. Telefon numaranizi bilmeden telefon numaraniza gelecek mesajlari nasil engelleyebiliriz ki? dedi. Bir sure dusundukten sonra Evet bu gercekten ciddi bir sorun dedim.

Uzun bir sessizlik oldu. Iki taraftan biri taviz vermeden bu is cozulmeyecekti. Telefon numaramin birinci ve altinci hanesini soyleyebilirim dedim. Bu hicbir sekilde isimize yaramaz diye cevap verdi. Ama boyle olmaz ki biraz da siz adim atin komserim dedim. Aslinda siradan bir memurdu ama komserim diyerek onu onore edersem isimi halleder diye dusunmustum. Maalesef tam tersine, polis memuru sinirlendi Kardesim oyalama bizi, soyleyeceksen soyle su numarayi dedi. O an gozumun onune polislere yeni dagitilan son model coplar geldi ve numarayi soyleyiverdim.

SEN DE MI TUGCE? SEN DE MI!

Takip eden haftada tahmin ettigim uzere emniyetten de SMS ler gelmeye basladi. Bulgar numaralarindan arayip sizinle evlenmek istedigini soyleyerek kontor isteyenlere itibar etmeyiniz gibi bir seyler yaziyordu birinde. Son derece otekilestirici, irkci bir soylemdi bu ama bosver dedim. Pesinden hemen her Allah in gunu Sunlara itibar etmeyiniz, bunlara itibar etmeyiniz, sunlar dolandirici, bunlar yankesici mesajlari gelmeye basladi. Bir sure sonra arayan kimseye guvenemez oldum. Anama babama itibarim kalmadi. Kontor isteyen yakin arkadasimi polise ihbar ettim. Ailesi Bulgar gocmeniydi. Zaten hicbir zaman tam anlamiyla guvenmemistim ona.

Artik sinirden aglayacak hale gelmistim. Mesaj kutum kurum SMS leriyle dolup tasiyordu. Sinirlerim bozulmustu ve yapacak hicbir seyim kalmamisti. Dayanamayip eski kiz arkadasim Tugce nin yanina gittim ve omzunda agladim. Tugce her zaman yanimda olacagini, butun bunlarin gececegini, sakin olmami soyleyerek beni teselli etti.

Ertesi gun cep telefonuma XYZ magazalarinda yuzde 50 lere varan indirim seni bekliyor! seklinde bir mesaj dustu.

Tugce XYZ de calisiyordu...

http://beyinsizadam.net/
lukasaluka@gmail.com


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/


BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder