1 Nisan 2017 Cumartesi

YÜRÜKEL’DEN ÖNEMLİ UYARI: LAHEY’DEKİ 2 NİSAN MİTİNGİ PKK EYLEMİDİR, KESİNLİKLE KATILMAYIN!


 


---------- Yönlendirilmiş ileti ----------

Gönderen: sefa m. yurukel

YÜRÜKEL'DEN ÖNEMLİ UYARI: LAHEY'DEKİ 2 NİSAN MİTİNGİ PKK EYLEMİDİR, KESİNLİKLE KATILMAYIN!

Hollanda Türkleri Konseyi, 2 Nisan'da Lahey'de sözde 'Hollanda Hayır Platformu' adı altında yapılacak olan PKK'yı meşrulaştırma mitingine dair uyarılarda bulunarak, izin veren Hollanda yetkililerini de kınadı. Kırmızı bültenle aranan terörist Faysal Sarıyıldız'ın eyleme öncülük edeceği PKK'lılar tarafından duyuruldu. Vatandaşlar, meydana gelecek sorunlar için, Hollanda hükümetinin önlem almasını istiyor.

  • Hollanda Türkleri Konseyi Başkanı sosyal-antropolog Sefa Yürükel, AVRUPA TÜRK GAZETESİ'ne yaptığı açıklamada, kendilerinin sözde siyasi bir faaliyet yapıyormuş gibi lanse etmeye çalışan terör örgütü PKK'nın Lahey'deki mitingi hakkında uyardı, PKK'nınn referandumla hiç bir ilgisinin olmayacağını söyledi.

MİTİNGE KATILMAYIN!

Yürükel, "Değerli Hollanda Türkleri, Hollanda Hayır Platformu adı altında terör örgütü PKK ve onun uzantıları tarafından 2 Nisan Pazar günü Lahey/Den Haag (Hollanda'da) Maliveld'te yapılacak sçzde mitinge Hollandalı Türkler olarak kesinlikle katılmayın." dedi.

ARANAN PKK'LI TERÖRİST FAYSAL SARIYILDIZ DA GELİYOR

Açıklamasının devamında Yürükel, "Türkiye düşmanı ve PKK üyesi olarak kırmızı bültenle aranan Faysal Sarıyıldızgibi bölücü teröristlerin konuşma yapacağı bu tip sözde platformlar esasında terörist örgüt PKK'yı meşrulaştırma çabasıdır. Bunun Referandum'da Hayır kampanyası ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Hollanda'nın terörizmi meşrulaştırma amaçlı bu PKK mitingine izin vermesi tavrını da kınıyoruz." şeklinde görüşlerini paylaştı.

VATANDAŞLAR HOLLANDA YETKİLİLERİNE TEPKİLİ

Vatandaşların ise tedirgin ve temkinli oldukları ve meydana gelecek sorunlar için, Hollanda hükümetinin önlem almasını istiyor.

Avrupa Türk Gazetesi © ÖZEL HABER

İşte dokunulmazlığı kaldırılan ve bu nedenle yurtdışına kaçan Faysal Sarıyıldız'ın dokunulmazlığın arkasına saklanarak bombalı eylem yapmak üzere arabasında taşıdığı PKK'lı teröristler ve bomba mühimmatları, Sarıyıldız'ın elinde kahraman Mehmetçiklerin ve Türk milletinin kanı vardır. 
a45UyF587661-170401161347 Oraj Poyraz At 0raj.p0yraz 0raj.p0yraz@neomailbox.net
2017/04/01  18:33 2  65  alelma@yahoogroups.com


 

--

Agroto dum anima est, spes est
Hasta nefes aldikca, umut vardir. (Erasmus, Adages, 2.4.12)

Latin Atasozu

Resulullah sav buyurdular ki:
Melekler, icerisinde kopek ve timsaller bulunan eve girmezler.

Kutubu Sitte 2169

Turker Erturk: MUAVENET.
Kasten vurdular-Mesaj verdi-Mesaj anlasilmadi

1 Eki, 2015

Muavenet in 2 Ekim 1992 de Display Determination-92 (Kararlilik Gosterisi-92) adli NATO tatbikati sirasinda Ege de ABD ucak gemisi Saratoga nin atesledigi 2 adet Sea Sparrow hava savunma fuzesiyle vurulmasinin uzerinden tam olarak 23 yil gecti.

Fuzeler geminin kalbi sayilabilecek kopruustu ve SHM (Savas Harekat Merkezi) gibi yerlerin yakinina isabet etti. Fuzelerin isabeti sonucunda geminin komutani Deniz Kurmay Yarbay Kudret Gungor dahil olmak uzere 5 sehit ve 22 yarali verdik. Donemin ABD Disisleri Bakani Lawrence Ealeburger haberi Washinton Buyukelcimiz Nuzhet Kandemir e geminizi batirdik ozur dileriz diye iletti.

Olay gece yarisi yesil periyot olarak adlandirilan tatbikat disi bolumunde meydana geldi. Saratoga ve Muavenet Ege de Saroz Korfezi yaklasma sularindaydilar. Bildiginiz gibi Ege nin her iki tarafi NATO muttefikleriyle (Turkiye ve Yunanistan) cevrilidir. Ayrica civarda tatbikati veya ABD gemilerini yakindan izleyen Rus ve Cin harp gemileri mevcut degildi. Bunun anlami Saratoga dahil ABD harp gemilerinin yuksek hazirlik durumunda veya tetikte olmasini gerektiren herhangi bir durum yoktu.

KASTEN VURDULAR

Sea Sparrow satihtan havaya atilan, 19 km. menzile sahip, 231 kg agirliginda, 3,6 metre boyunda ve yakla$ik 170 bin ABD dolari maliyete sahip yari aktif radar gudumlu bir fuzedir. Sea Sparrow bir hava savunma fuzesi olmasina ragmen satihtan satiha yani suustu hedeflerine de atilabilme ozelligine sahiptir.

Sea Sparrow fuzesi atabilmek tek bir kisinin tabancayi eline alip ateslemesi gibi kolay bir sey degildir. Yine bu fuzenin firlatilabilmesi SHM de vardiya tutan bir subayin kolunu atesleme dugmesine yanlislikla carpmasi aciklamasi ile de izah edilemez. Fuzenin kazaen ateslenebilmesinin onune gecebilmek icin sistem cok sayida emniyet tedbirini icermektedir. Fuzeyi basari ile atesleyebilmek icin 6 asamadan gecilmesi ve gemi komutanin onayinin alinmasi gereklidir. Ayrica fuze at ve unut (fire and forget) turu bir gudumlu mermi degildir. Fuze ateslendikten sonra hedefini vurabilmesi icin bilgiye ihtiyaci vardir. Bu nedenle atan geminin hedef gemisini (Muavenet) radarla aydinlatmasi gereklidir.

Sonuc olarak olayin kaza olmasinin imkan ve ihtimali yoktur. Kaza olma sansi bir milyonda bir dahi degildir. ABD, en yetkili agizlarindan bu olayin bir kaza oldugunu acikladi. Ama bize gore Muavenet kasten, isteyerek, bilerek ve planlanarak vuruldu. O zaman akliniza su soru geliyor; ABD nicin bunu yapsin?

MESAJ VERDI

ABD bu olay ile Turkiye ye mesaj vermek istedi. Birincisi stratejik olani; soguk savas donemi sonrasi liderligimde yenidunya duzeni kurulmaktadir. Farkli yol arama kipirdanmalarinin farkindayim. Kayitsiz ve sartsiz izlemen gereken yol benim gosterdigimdir. Ikincisi ise guncel bir sorunla ilgiliydi ama sonuclari itibariyla bu da stratejikti. Cekic gucun Turkiye deki varligi ve yapacagi gorevler benim icin hayati oneme haizdir. Engellenmesi kabul edilemez.

ABD Muavenet i vurarak yakici ve yikici gucunun kucuk bir ornegini vermisti. Sonrasinda da Muavenet e karsilik 8 Knox sinifi firkateyni Turkiye ye cok ucuza vererek havucu da gostermisti.

ABD, kurguladigi yenidunya duzeni icinde Ortadogu yu yeniden sekillendirecekti. Bunun icin Turkiye yi kaybetmemek ve iliklerine kadar kullanmak yasamsal oneme haizdi. Bolgede ikinci bir Israil olmasi planlanan kukla Kurt Devleti nin olusumu icin Cekic guc cok onemliydi. Temmuz 1991 de goreve baslayan Incirlik ve Pirinclik te konuslanmis 77 ucak ve helikopter ile Amerikan, Ingiliz, Fransiz 1862 kisiden olusan Cekic guc un Turkiye den cikarilmasi asla ve asla kabul edilemezdi.

MESAJ ANLASILMADI

Gorunurdeki amaci Saddam Huseyin in olasi saldirilarina karsi Irak in kuzeyinde bulunan Kurtleri korumak olan ama esas amaci Irak i bolmek ve bolgede Kurt Devleti kurmak olan Cekic guc un gorev suresi TBMM de uzun ve sert tartismalardan sonra 24 Aralik 1992 de 6 ay uzatildi. Bu uzatmalar 2003 e kadar devam etti.

Turk Silahli Kuvvetleri ve Turkiye, Muavenet ile verilmek istenen mesaji anlayamamisti. Ama ABD nin ulkemiz ve bolgemiz icin planlari vardi. Anlamamakta direnince 1995 de Turk Generalleri hizadan cikti dediler. Irak a mudahelede yer almak istemeyen Ecevit i tasfiye etmek icin Kara Carsamba olarak bilinen 2001 Turkiye Ekonomik Krizini manipule ettiler ve Erdogan liderliginde AKP yi iktidara getirdiler. Erdogan a zorluk cikaran TSK yi itibarsizlastirmak icin 4 Temmuz 2003 de Turk Askeri nin kafasina cuval gecirdiler. Ergenekon ve Balyoz gibi operasyonlarla projelerinde gorevlendirdikleri AKP nin onunu actilar. Ve gunumuze kadar geldik!

Sehitlerimize rahmet diliyorum.

Saygilar sunarim

ILK KURSUN


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/


BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder