9 Haziran 2017 Cuma

TÜRKİYE'DEN SONRA PAKİSTAN DA HAREKETE GEÇTİ!TÜRKİYE'DEN SONRA PAKİSTAN DA HAREKETE GEÇTİ!

TBMM'nin Katar'a asker gönderme kararı almasının ardından Pakistan da Katar'a asker göndermek için harekete geçti.

09 Haziran 2017 Cuma 09:44

PAKİSTAN KATAR'A 20 BİN ASKER GÖNDERME KARARI İÇİN MECLİSE ÖNERGE VERDİ.

Kararın TBMM'nin Katar'a asker gönderme kararının ardından gelmesi Pakistan ile Türkiye arasındaki ittifakı yeniden gündeme getirdi.

İTİDAL ÇAĞRISI

Pakistan parlamentosunun alt kanadı Ulusal Meclis, Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki krizle ilgili itidal çağrısı yaptı.Ulusal Meclis tarafından kabul edilen önergede, krizin taraflarınca "itidal gösterilmesi ve farklılıkların diyalog yoluyla çözülmesi" çağrısında bulunuldu. Ulusal Meclis, ayrıca Pakistan hükümetini "Müslüman ümmeti arasında bölgesel iş birliğini artıracak somut adımlar atmaya" çağırdı. Öte yandan, Ulusal Meclis Başkanı Ayaz Sadık, Ulusal Güvenlik Komitesinin 15 Haziran'da Katar krizi gündemiyle toplanacağını bildirdi.

ANLAŞMA DEVAM EDECEK

Öte yandan İslamabad yönetimi, Katar'dan sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) ithalatına devam edeceğini bildirdi.Pakistan Petrol ve Doğal Kaynaklar Bakanı Şahid Hakan Abbasi, yaptığı açıklamada, ülkesinin Katar ile geçen yıl imzaladığı ve 2031'e kadar geçerliliği olan 1 milyar dolarlık LNG ithalatı anlaşmasına bağlı kalacağını ifade etti. Abbasi, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Katar'a herhangi bir kısıtlama uygulanmadığı için tarafların anlaşmaya sadık kalmakla yükümlü olduğunu söyledi.

KATAR'DAN TÜRK ASKERİ AÇIKLAMASI

Körfez ülkeleriyle yaşanan diplomatik kriz hakkında Katar'dan bir kez daha diyalog çağrısı geldi. Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdülrahman el Sani, "Hâlâ tercih ettiğimiz seçenek diplomasi" dedi. El Sani, "Bu kriz hiçbir zaman askeri yolla çözülmeyecek" ifadelerini kullandı. El Sani, gıda konusunda endişe taşımadıklarını ve sonsuza kadar böyle yaşayabileceklerini söyledi. Katarlı bakan İran'ın kendilerine gıda yardımı önerisinde bulunduğunu ve üç limanın Katar'a tahsis edileceğini söyledi. Abluka kararı alan ülkelerin henüz kendilerinden açık bir talepte bulunmadığını savunan Katarlı bakan, 'bu tarz bir hamaseti düşman bir ülkeden bile görmedikleri' yorumu yaptı.

Katarlı bakan, ülkedeki Amerikan üssünün fonksiyonunda bir değişikliğe gerek görmediklerini ekledi. El Sani, Türk askerleriyle ilgili de önemli bir açıklamada bulundu. Bakan, 'Türk askeri Katar'a tüm bölgenin güvenliği için geliyor' dedi. Kendileriyle ilişkileri kesen ülkelerin Katar'a talepler listesi sunmadığını söyleyen es-Sani, "Bu sorun asla askeri yollarla çözülemez" dedi. "Bağımsız" dış politikalarının değişmeyeceğinin altını çizen es-Sani, "Teslim olmaya hazır değiliz. Asla da hazır olmayacağız" diye konuştu.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/dunya/turkiye-den-sonra-pakistan-da-harekete-gecti-h31380.html

 
a45UyF587661-170609141503 Oraj Poyraz At 0raj.p0yraz@neomailbox.net 0raj.p0yraz@neomailbox.net
2017/06/09  17:30 2  65  alelma@yahoogroups.com


 
--

Kendi gorusuyle yetinen, canini tehlikeye atmistir.

Hz.Ali

Hasan Basri rahimehullah anlatiyor :
Utbe Ibnu Gazvan ( Radiyallahu anh ), Basra da minberde ( hutbe esnasinda ) dedi ki : Resulullah aleyhissalatu vesselam bize soyle buyurmuslardi :
Cehennemin kiyisindan buyuk bir tas birakildi. Bu tas yetmis yil asagi dogru dustu de henuz dibe ulasmadi

( Tirmizi )
Cehennemle ilgili hadis. Sahihmis bilenler denetlesin.

Hurriyet insanin dusundugunu ve diledigini mutlak olarak yapabilmesidir.
Bu tarif Hurriyet kelimesinin en genis manasidir.
Insanlar bu manada hurriyete hicbir zaman sahip olamamislardir ve olamazlar.
Cunku malumdur ki insan, tabiatin mahlukudur.
Iptidai insanlarin, tabiatin herseyinden, gok gurultusunden, geceden, tasan bir nehirden ve vahsi hayvanlardan ve hatta birbirlerinden korktuklarini biliyoruz.
Ilk his ve dusuncesi korku olan insanin her dusunce ve dileginin mutlak surette yapmaya kalkismis olmasi dusunulemez.
Iptidai insan kumelerinde ata korkusu ve nihayet buyuk kabile ve kavimlerde ata korkusu yerine kaim olan Allah korkusu insanlarin kafalarinda ve hareketlerinde hesapsiz memnular yaratmistir.
Memnular ve hurafeler uzerine kurulan bir cok adetler ve ananeler, insanlari dusunce ve harekette cok baglamistir, o kadar ki dusunce ve hareket serbestisi gibi bir hak mefhum malum olmamistir.
Cemaatlerin basina gecebilen adamlar, cemaati Allah namina idare ederdi

ATATURK, 1931, Lise icin yazdigi Medeni Bilgiler kitabi


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/

BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder