10 Ağustos 2017 Perşembe

ARSLAN BULUT : ASIL SORUN AKP'NİN İNTİKAM POLİTİKASI!ARSLAN BULUT : ASIL SORUN AKP'NİN İNTİKAM POLİTİKASI!Ege'deki Türk adaları Yunanistan'a terk edildi.

Yunanistan, işgal ettiği Türk adalarının hepsini silahlandırdı!

AKP iktidarı, bu toprak kaybını örtmek için yalana başvurdu ve adaların Lozan'da kaybedildiğini öne sürdü!

Yunan egemenliğine terk edilen adalardan Eşek Adası, 12 Eylül 1980 darbesi sırasında Necmettin Erbakan'ın zorunlu ikamete tabi tutulduğu adaydı.

Alparslan Türkeş de Uzun Ada'ya sürülmüştü.

Yani bu adalar, 1980'de Türk adasıyken, 2004 yılında nasıl Yunan adası oldu?

Lozan 1924'teydi değil mi?

Yine Oslo'da PKK ile masaya oturmak, çözüm süreci, PYD ile görüşmeler, Salih Müslim'in davet edilmesi derken, Barzani Kerkük'te, Müslim de Suriye'nin kuzeyinde hâkimiyet kurdu.

İran ve Ermenistan sınırlarındaki terör gruplarını da katarsanız, Türkiye Gelibolu'dan Datça'ya, Datça'dan Şemdinli'ye, Şemdinli'den Çıldır'daki Şeytan Kalesi'ne kadar kuşatılmış durumdadır!

İçerde ise başından beri Amerikan istihbaratının güdümünde olan bir tarikat, neredeyse ülkeyi teslim alacaktı.

Dış politikadaki tutarsızlık, ekonomiyi vuruyor!

Mısır, Suriye ve Irak ile sorunlar yaşanırken Rusya ile kriz çıktı.

Rusya ile ilişkiler düzeltilirken Almanya ile bozuldu!

*

İktidar partisi, halkı medya üzerinden içi boş, millete hiçbir faydası olmayan müftülere, imamlara resmi nikâh kıyma yetkisi vermek gibi tartışmalarla meşgul ederken, 15 yılın 10 yılında bir CIA tarikatı ile iş birliği yaptığını örtbas etmek mi istiyor?

AKP iktidarı, Yunanistan'a Türk egemenliğindeki toprakları terk ettiğini gözden saklamaya, Yunanistan, Ermenistan ve ABD müttefiki PKK/PYD'nin Türkiye'yi kuşatmasını yok saymaya çalışırken bütün bunlara rağmen din istismarı ile oy almaya devam etmek mi istiyor?

İmam nikâhını da geçtik, devletin temeli olan "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözünü dağlardan taşlardan sildikten, "Türk'üm, doğruyum"u ilkokullardan kaldırdıktan, T.C. tabelalarını söktükten, "Türk adını Anayasa'dan kaldıralım" diye resmen Anayasa değişikliği paketi hazırladıktan sonra müfredattan kaldırdıkları Atatürk'ün heykellerine saldırılar, pankartlarını stadyumlara sokmamalar yaşanıyor!

Türk Milliyetçilerinden 1923'ün intikamını almak için, Türkiye'yi çökertmek pahasına ne kadar millî değer varsa hepsini yok etmeye çalışıyorlar.

*

Sonra da dönüp Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ gibi "Devletin yönetim şekli olan cumhuriyetin nitelikleri, resmi dili, başkenti, millî marşı yani devletin kimlik bilgileri çok nettir ve bunlar sadece anayasanın kuralı değil, aynı zamanda 80 milyon milletimizin ortak değerleridir.

AK Parti'nin de hükümetimizin de benimsediği temel esaslardır" demiyorlar mı?

Bozdağ, "AK Parti'nin görüşlerini oluşturan veya hükümetin görüşlerini oluşturan mekanizmalar bellidir.

(...) O görüşler, görüşü ifade edenin görüşü olur.

Bir tartışma konusu olabilir ve değerlendirme konusu olabilir.

Ama bu hükümete mal edilemez" derken bile devletin yıkılıp yenisinin kurulacağı tartışmasının yapılabileceğini söylemiş oluyor!

Bozdağ, "AK Parti'nin içinden çıkan cumhuriyet hükümetinin veya AK Parti kadrolarının devletle sorunu varmış gibi gösterilmesi, AK Parti'ye ve bu kadrolara yapılan çok büyük saygısızlıktır, çok büyük bir haksızlıktır." diyor!

*

Öyleyse, sadece Türkiye Türklerinin değil dünya Türklüğünün ayakta durmasını sağlayan Türkiye Cumhuriyeti devletinin en üst makamından, Turgut Özal gibi "Türk dediğin nedir ki?" veya Tayyip Erdoğan gibi "Bana Türklükle gelmeyin" diye açıklamalar yapılabilmesini neye bağlıyor peki?

Türklükle sorunu olan herkesin devletle sorunu vardır ama "Bu memleket tarihte Türk'tü, hâlde Türk'tür, ebediyen Türk olarak yaşayacaktır."

 
a45UyF587661-170809225105 Oraj Poyraz oraj.poyraz@openmail.cc
2017/08/10  15:26 2  65  alelma@yahoogroups.com


 

Yoresel casus, bir bolgede yasayan kisilerden haber alma hizmeti almaktir

Sun Tzu dan Savas Sanati

Ahzab Suresi 26.Ayet:

Allah, ehl-i kitaptan, onlara (musrik ordularina) yardim edenleri kalelerinden indirdi ve kalplerine korku dusurdu;
bir kismini olduruyor, bir kismini da esir aliyordunuz. *****

Kur an-i Kerim in bazi ayetlerine iliskin mazeretler:
1- Bu ayetler yanlis tercume edilmis!
2- Bu ayetler yanlis anlasilmaya musait yani herkes anlayamaz!
3- Bu ayetler zaman asimina ugradi yani bugun gecersiz!
4- Bu ayetler cag disi yani Islam da reform yapilmasi lazim!
5- Bu ayetlere iman etmek imkansiz ama yine de ben bir muslumanim!

Mazeretlerin Cevaplari:

1- Diyanet Vakfi Meali ni, konularinda uzman Ilahiyatci Heyet hazirladi. En cok itibar edilen meal. Heyetteki herkesin yanlis tercume yapmasi imkansiz. Hal boyle iken bu mazeret gecersizdir.
2- Kur an-i Kerim i herkesin anlayabilecegine dair ayetler var* ve zaten bu sebeple indirilmis . Tersi ise adaletsizlik olur cunku herkesin anlayamayacagi ve yanlis anlasilmaya musait bir kutsal kitap gondermek Allah a yakismaz. Bir sakinca da sudur; Muslumanlara siz Kur an i anlamazsiniz, sadece biz anlariz diyen ruhban sinifi olusur ki Islam da ruhbanlik haramdir. Hal boyle iken bu mazeret gecersizdir.
3- Kur an in, kiyamete kadar , cihansumul(evrensel) yani her zaman ve her yerde hukmunun gecerli olduguna inanmak farzdir. Hal boyle iken bu mazeret gecersizdir.
4- Allah 21. yuzyilin hayat sartlarini ve yasam bicimini ezelden beri bildigine gore Allah in bu durumu hesaba katmadigi ni iddia etmek Allah a karsi cok buyuk bir iftiradir. Hal boyle iken bu mazeret gecersizdir.
5- Bu ayetlere iman etmeyenin adi Musluman degil Kafir dir.** Hal boyle iken bu mazeret gecersizdir.

*Bakiniz: Nahl Suresi 89. Ayet, Enam Suresi 38. Ayet, Maide Suresi 15. Ayet, Hac Suresi 16. Ayet.
**Bakiniz: Bakara Suresi 85. Ayet ve Maide Suresi 44. Ayet.
*****Bu ayet Yahudi Beni Kureyza kabilesi ile ilgili.
Sahih hadislerde anlatilanlara gore kaledeki caresiz Yahudi Beni Kureyza kabilesinin eli silah tutabilenlerden 900 erkek olduruldu.
900 Yahudinin buyuk cogunlugu Ali tarafindan katledilmisti.
Ali o gun kafa kesmekten cok yorulmustu ve kafa kesme islemi sirasinda yorgunluktan surekli olarak kilic kullandigi kolunu degistiriyordu.
Muhammed ise kesim isleminin yanina cadir kurdurmustu ve kesim islemini gozlemliyordu.
Katledilen Yahudi erkekleri topluca gomulduler.

13 Mart tarihli Temsp gazetesinde Lord Curzon Avam Kamarasinda irad ettigi nutukta Ermenilere dair demistir ki: Bana oyle geliyor ki siz Ermenileri sekiz yasinda pek temiz ve masum bir kiz gibi zannediyorsunuz.
Bunda pek yaniliyorsunuz.
Zira Ermeniler bilhassa son harekati vahsiyaneleri ile ne derecelere kadar hunhar bir millet olduklarini bizzat kendileri ispat eylemislerdir.

(27 Mart 1920)
K.ATATURK


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/

BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder