9 Ağustos 2017 Çarşamba

SAVCILIK YENİ ŞAFAK’TAN İŞARETİ ALDI: "OTELİMİZE TESETTÜRLÜ GELMESİN" DİYEN OTEL SAHİBİNE SORUŞTURMA

Bu mürteceler işte böyledir, aynen mart kedisi gibi hem eder, hem de ederken yaygara ederler.

TCK 122 ve 126ncı maddeler çok önemli, ve bu otel sahibinin ifadeleri bakın dikkat edin yalnızca ifadeleri bu iki ceza maddesi kapsamına girmiş.
Birisi ayırım yapmak, diğeri kin ve düşmanlığa tahrik etmek.

Peki bu durumda halen faaliyetlerini sürdüren binlerce tesettür otel, İslami otel, tesis ne oluyor?
Bunlar halk arasında ayrım yapmıyor mu?
Bunlar halkın bir bölümünü diğerine karşı kin ve düşmanlığa tahrik etmiyor mu?
Bakın burada yalnızca bir ifadeden bahsetmiyoruz, bu oteller kapılarına gelen insanların bir bölümünü içeri almıyorlar, yanılıp içeri aldılarsa kovuyor ve atıyorlar, açıkça aşağılıyor ve ayrım yapıyorlar.
Ve bütün bu yaptıklarını dilleriyle değil, ifadeleriyle değil, her türlü hareketleriyle yapıyorlar.

İşte bu açıkça ikili standarttır.
Bu otel sahibi hakkında böylesi bir soruşturma açılmış olması dahi bir tehdittir, ikili standartır.
Bu kadar tesettür otel, İslami tesis TCK 122 ve TCK 126 kapsamına girmeyecek, anayasanın laiklik ilkesine uygun sayılacak ve bu otel sahibinin ifadesi bu kapsamda suç olacak öyle mi?
Hassittirin ordan.

Bu ülkede nasıl ki, tesettür oteller oluyorsa, tesettürün yasak olduğu oteller de bal gibi olacak, hatta çıplaklar kampı da olacak.
İster gidin, ister gitmeyin.
İster içinize sinsin, ister sinmesin.
Eşitlik, adalet, hak ve hukuk bunu gerektirir.

Oraj POYRAZ ( 0raj.p0yraz@neomailbox.net / oraj.poyraz@openmail.cc / oraj_poyraz@alpinaasia.com )
           L2fSIJNoA0xfSNxA      


SAVCILIK YENİ ŞAFAK'TAN İŞARETİ ALDI: "OTELİMİZE TESETTÜRLÜ GELMESİN" DİYEN OTEL SAHİBİNE SORUŞTURMA

9 Ağustos 2017

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, "Otelimize tesettürlü gelmesin" diyen otel sahibine soruşturma açtı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Antalya'da otel sahibi Fetih Yılmaz Sezer hakkında, bir gazetede yer alan "Otelimize tesettürlü gelmesin" söylemi üzerine "nefret ve ayrımcılık" ile "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından soruşturma başlattı.

Yeni Şafak manşeti delil oldu

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, AKP'nin yayın organlarından Yeni Şafak gazetesinin 8 Ağustos'ta manşetinden duyurduğu "Otelimize tesettürlü gelmesin" başlıklı haberinde Antalya'nın Manavgat ilçesindeki bir otelin sahibi Fetih Yılmaz Sezer'in açıklamalarına yer verildiğini, gazetenin 17'inci sayfasında da röportaj içeriğinin bulunduğunu tespit etti.

Yeni Şafak hedef göstermişti

Yeni Şafak gazetesi, 8 Ağustos'taki sözkonusu haberinde Fetih Yılmaz Sezer'le ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Konuyla ilgili bir okurumuzun şikayeti üzerine aradığımız Club Grand Aqua Otel Yönetim Kurulu Başkanı Fetih Yılmaz Sezer, hem cahilliğini hem de tesettürlü kadınlara bakışını gözler önüne serdi. Tesettürlü bayanların otellerine gelmemesini isteyen Sezer, "O havuzlar yeri geliyor asitle yeri geliyor klorla temizleniyor. Haşemalı bayanlar ise bütün gün haşemalı olarak gezdikten sonra yıkanmadan havuza giriyor. Diğer türlü olsa yıkanarak havuza girecekti. Havuza girmeden mutlaka yıkanmalıdır. Müşterilerimiz değişik bakıyor. Tesettürlü otel var gitsin orada girsin" diyerek pervasızlıkta sınır tanımadı."

Savcılık, yaptığı incelemede Sezer'in ifadelerinin, "nefret ve ayrımcılık" suçunu düzenleyen TCK'nın 122. maddesinde yer alan "Kişiler arasında dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayrım yapmak" ve

TCK'nın 216'ıncı maddesindeki "Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçlarından soruşturma başlatılmasına karar verdi.

Soruşturma kapsamında otel yöneticilerinin ifadelerine başvurulacağı belirtildi.

http://gazetemanifesto.com/2017/08/09/savcilik-yeni-safaktan-isareti-aldi-otelimize-tesetturlu-gelmesin-diyen-otel-sahibine-sorusturma/

 
a45UyF587661-170809204005 Oraj Poyraz At 0raj.p0yraz@neomailbox.net 0raj.p0yraz@neomailbox.net
2017/08/09  21:29 2  65  alelma@yahoogroups.com


 
--

Bu siir Turfan kazilari esnasinda bir harabede bulunmus.
Siirin basligi yok.
Baslik yerine kirmizi murekkeple ve Sogd diliyle vam vagi-nung bas yazilmis.
Bu sozu Turkceye tan tanri ilahisi olarak cevirebiliriz.
Siirin govdesi ise siyah murekkeple ve tamamen oz Turkceyle yazilmis.
7.8.Asirlarda yazildigi saniliyor.
Metin aynen soyledir;
. . . . . .
Tang tengri kelti Tan Tanri geldi
Tang tengri ozi kelti Tan Tanri geldi
Tang tengri kelti Tan Tanri geldi
Tang tengri ozi kelti Tan Tanri kendisi geldi
. . . . . .
Turunglar kamag begler kadaslar Kalkiniz,butun beyler,kardesler
Tang tengrig ogelim Tan Tanriyi ovelim
. . . . . .
Korugme kun tengri Goren Gunes Tanri
Siz bizni kuzeding Siz bizi gozetin
Korugme ay tengri Gorunen Ay Tanri
Siz bizni kurtgaring Siz bizi kurtarin
. . . . . .
Tang tengri Tan Tanri
Yidlig yiparlig Guzel kokulu,mis kokulu
Yaruklug yasuklug Piriltili,isiltili
Tang tengri Tan Tanri
Tang tengri Tan Tanri
. . . . . .
Tang tengri Tan Tanri
Yidlig yiparlig Guzel kokulu,mis kokulu
Yaruklug yasuklug Piriltili,isiltili
Tang tengri Tan tanri
Tang tengri Tan tanri

Bir baska rivayette soyle denmistir:
Erkek, kadinini yatagina cagirir, kadinda gelmeye yanasmaz, erkek ofkelenmis olarak sabahlarsa, melekler sabaha kadar -bir rivayette yataga gelinceye kadar- kadina lanet okurlar.


Buhari, Nikah 86, Bed u l-Halk 6; Muslim, Nikah 120-122 1436, Ebu Davud, Nikah 41, 2141

Muhammed in Seytani Direge Baglamaktan Vazgecmesi

A raf suresinin 27. ayetinde, seytandan soz edilirken: ...Sizin onlari gormeyeceginiz yerlerden,o ve toplulugundan olanlar, sizi gorurler. deniyor.
Bundan su cikiyor acikca:
- Seytan ve toplulugundan olanlar, insanlari gorurler.
- Insanlarsa ne seytani, ne de onun toplulugundan olanlari gorebilirler.
Seytan ve toplulugu ( huve ve kabiluhu ) anlatiminin kapsami icinde, Kur an yorumculari, cin leri de gorurler. ( Bkz. Taberi, Camiu l-Beyan fi-Tefsiri l-Kur an, 8/113, F. Razi, e t-Tefsiru l-Kebir, 13/54.)
Boyleyken, Elmali Hamdi Yazir, mufessirin (Kur an yorumculari) demislerdir ki bundan, insanin seytani hic goremeyecegi zannedilmemelidir... diyor. (Bkz. Hak dini Kur an Dili, 3/2147.)
Oysa, ayetteki acik anlatim nedeniyle, Kur an yorumculari nin tumu bu gorusu paylasmaz. (Bkz. Taberi, ayni yer; F. Razi, ayni yer; Celaleyn /132;Tefsiru n-Nesefi, 2/50.)
Fahruddin Razi, su nedenlerle cin lerin, seytan larin insanlara gorunmemesi gerektigini yazar: ( Bkz. F. Razi, ayni yer.)
Baska kiliklara burunerek bile olsa cin-seytan insana gozukur olsa:
- Insan ornegin karisinin, cocugunun, gercekte cin oldugunu dusunebilir.
- Insan her gordugu kimse icin de bu saniya (cin oldugu sanisina) kapilabilir.
- Ve boylece kimseye guven kalmaz.
-.........
Gelin gorun ki, Muhammed, SEYTAN i, CIN i, hem de somut bir bicimde gordugunu soyler:
Seytani yere yatirdim, boguyordum
Nesei nin Aise den aktardigi bir hadise gore Muhammed soyle der:
Namaz kilarken seytan geldi. Hemen yakaladim, yere yatirdim, boguyordum onu. O denli ki, onun dilinin soguklugunu elimin uzerinde duydum. .
Ibn Teymiyye, bu hadisi saglamlikta Buhari nin kosullarini tasidigini belirtir. (Bkz. Takiyyundin Ibn Teymiyye, Izahu d Delale fi Umumi r-Risale, Misir, 1369, s. 41. Bu hadis icin ayrica bkz. Kamil Miras, Tecrid-i Sarih Ter., 288 no. lu hadisin izah indaki 2 no.lu not.)
Seytanin yatirilmasi , bogulmasi ve dilindeki sogukluk, bu soguklugun elde duyulmasi , bes duyu icine giren,somut durumlardir. Muhammed in seytani bogarken onun salyasinin eline bulastigini, elinde bunu duydugunu (hissettigini) anlattigi da aktarilir. ( Bkz. Ahmet Ibn Hanbel, Musned, 3/82.)
Cinin-seytanin direge baglanmasi
Ayni hadiste, Muhammed in seytani yakaladiginda, bir direge baglamakistedigin, buna guc yetirebildigini, ama bu tur seylerin Suleyman peygambere ozgu kalmasi gerektigini dusunup direge baglamaktan vazgectigini anlattigi belirtilir. Yine bu hadiste Muhammed in ...Direge baglardim ve Medine cocuklari onunla oynarlardi yoksa. dedigi de aktarilir. (Bkz. Ayni kaynaklar) Bu hadis, Buhari nin ve Muslum in e s-sahihlerinde de -biraz degi$ikliklerle- yer aliyor. Muslim deki bir aktarmaya gore Muhammed soyle anlatmakta:
- Tanri dusmani Iblis, yuzumu yakmak amaciyla, bir ates aleviyle geldi. Bu nedenle ben uc kez: Senden Tanri ya siginirim! dedim. Sonra Tanri nin tam lanetiyle seni lanetlerim! diye ekledim. Yine uc kez. Geriye gitmedi. Yakalamak istedim sonra. Tanri ya anticerek soylerim ki, kardesimiz Suleyman in (bu tur seyleri yapmanin kendisine ozgu kilinmasina iliskin) istegi olmasaydi baglanacakti o. Ve Medine halkinin cocuklari onunla oynayacaklardi. (Bkz. Muslim, e s-Sahih, Kitabu l-Mesacid/40, hadis no: 542.)
Bir baska aktarmaya da, Buhari ve Muslim, birlikte soyle yer verirler:
Dun gece, CINLERDEN IFRIT, namazimi bozdurmak icn bana ansizin saldirdi. Tanri, bana, onu yakalama olanagi verdi. Ve onu, Mescid in direkelrinden bir direge baglamak istedim. Sabah olunca, tumunuz ona bakip seyredesiniz diye... Ne var ki, kardesim Suleyman in: Tanrim beni bagisla, bana benden sonra kimsenin ulasamayacagi bir egemenlik ver! (Sad, ayet:35) bicimindeki sozunu animsadim (ve onu direge aglamaktan vazgectim). (Bkz. Buhari, e s-Sahih, Kitabu s-Selat/75; Tecrid, hadis, no: 288; Muslum, e s-Sahih, Kitabu s,Selat/75; Tecrid, hadis no: 288; Musluim, e s-Sahih, Kitabu l-Mesacid/39, hadis no: 541.)
Cin-seytan icin, hadislerde baska somut seyler de anlatilir. Ornegin Seytanin zart diye sesli olarak yellenmesi.
Seytan zart diye ses cikararak yellenir
Muhammed in soyle dedigi aktarilir:
Namaza cagrildiginda (ezan), SEYTAN geri geri gidip uzaklasir. VE ZART (zurat) diye sesli yellenerek gider. Ezan sesini isitemeyecegi yere degin uzaklasir... (Bkz. Buhari, e s-Sahih, Ezan/4; Tecrid, hadis no: 360; Muslim, e s-Sahih, Kitabu s-Selat/16-19 hadis no:389.)
Kimileri bunun bir temsil oldugu gorusunde. (Bkz. Kamil Miras, bu hadisin Izahindaki 2 no lu not.). Ne var ki, temsil icin seytanin yellenirken zart diye ses cikardigini soylemeye gerek olmadigi dusunulebilir.
Su da var: Muhammed, cinin-seytanin, yemesinden-icmesinden soz eder. (Bkz. Muslim, e s-Sahih, Kitabu l Esribe/102-106; hadis no: 2017-2020.)
Ibn Melek de Nevevi ye dayanarak bu yeme-icmenin gercek anlamdaki bir yeme icme oldugunu savunur. ( Bkz. Mebakiru l-Ezhar fi Serhi Mesariki l-Envar, 1/100.)
Yemesi-icmesi olanin, sesli olarak yellenmesi de dogal degil mi? Yani Muhammed in sozlerini tevil etmeye gerek bulunmamakta.

Turan Dursun, Din Bu 2 - Hz. Muhammed Sayfa 133-135


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/

BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder