1 Ağustos 2017 Salı

ZAHİDE UÇAR : MERVE KAVAKÇI VE NAZIM KIBRISİ

 


ZAHİDE UÇAR : MERVE KAVAKÇI VE NAZIM KIBRISİ

28.07.2017

Merve Kavaçı… Refah Partisi'nden vekil seçildi. Aslında Kavakçı bir projeydi. Meclise türbanıyla, Nazlı Ilıcak'ın kolunda girdi. Vekillikten çıkarıldı. Şimdi birçok soytarı Kavakçı'nın başörtüsü nedeniyle vatandaşlıktan çıkarıldığını yazıyor. YALAN! Hem de ahlaksızca söylenen bir kuyruklu yalan. Kavakçı ABD vatandaşı olduğu ve bu durumu sakladığı için vatandaşlıktan çıkarıldı. Vatandaşlıktan çıkarıldıktan sonra, ABD'de Türkiye Cumhuriyeti aleyhinde konferanslar verdi. Eski eşi Kafkas Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Cihangir İslam, KHK ile FETÖ üyesi olmaktan ihraç edildi.

Kendisi ABD vatandaşıdır. ABD Vatandaşı olan kişi ABD Anayasası'nı ve yasalarını iç ve dış düşmanlara karşı koruyacağına, ABD Ordusuna hizmet vereceğine yemin eder.Ve bu ABD vatandaşı hatun kişi, 3 Temmuz 2017 günü yeniden Türk(!) vatandaşı yapıldı. Sonra da alel acele Kuala Lumpur Büyükelçiliğine atandı.

Sizce bu hatun Büyükelçiliği sürecinde, Türkiye ve ABD çıkarlarının çatıştığı noktada, yeminine mi sahip çıkacak yoksa Türkiye'nin çıkarlarını mı koruyacaktır???mCHP vekilleri haklı olarak eleştiri yapıyor ama, eleştiriye hakları var mı???

Ülkemizde ikiyüzlülük kurumsallaştı. Çok yüzlülük geçer akçe oldu. Dürüstlük hem öksüz, hem yetimdir artık. İlkeli olmak diye bir kavramı hatırlayan yok. Hatırlatalım;

Baylar ve bayanlar, gerçeklere Fransız kalanlar, sözüm sizleredir.

Bu ülkede bir Maliye Bakanı var. Adı: Mehmet Şimşek. İngiliz vatandaşı. Yani, İngiltere Kraliçesi'ne bağlılık yemini etmiş bir kişidir Maliye Bakanınız. Londra'da küresel çeteye ait olan Merrill Lynch Bankası'nın başında otururken, AKP tarafından keşfedilip(!) Türkiye'ye getirildi. Dışarıdan bakan yapıldı. Hakkında birçok şaibe yazılıp-çizildi. Eşi yabancıydı. Bakan olduktan sonra boşandı. Türkiye Vatandaşı bir hanımla evlendi. O dönem ben ve bazı yazarlar bu konuyu yazdık. Eleştirdik. Mecliste karşı çıkan olmadı. Hatırladığım kadarı ile sadece Bahçeli, İngiliz vatandaşı olmasına değil, dışarıdan bakan atanmasına eleştiri getirdi. Ben de o eleştiriye, ikiyüzlülük olduğu için eleştiri ile karşılık verdim. Çünkü MHP'nin de içinde olduğu 57. Hükümet döneminde Derviş ABD'den ithal edilerek(!) bakan yapıldı. Ülkenin canına okudu.

İşte, halk bazı sözlere bu ikiyüzlülük nedeniyle itibar etmiyor. İtibar görmek için dürüst olacaksın. İlkeli olacaksın. Milleti salak yerine koymayacaksın. Eleştirdiğin konuda sabıkan olmayacak.Demem o ki, ABD vatandaşı Merve Kavakçı'yı ABD vatandaşlığı nedeniyle eleştirmek için, Kraliçesinin vatandaşı Mr. Şimşek'in bakanlığına da karşı çıkmak gerekir.Dün Mr. Şimşek'e hangi gerekçeler nedeniyle karşı çıktıysam, bugün de aynı gerekçelerle Madam Kavakçı'nın Büyükelçi yapılmasına karşıyım.

Kavakçı'nın bir resmi var. Şeyh Nazım Kıbrısi'nin önünde diz çökmüş, elini Kıbrısi'ye doğru uzatmış, avucunda bir şeyler var.Nazım Kıbrısi hakkında çok önce bir yazı yazdım. Kıbrısi İngiliz ajanı olarak bilinir. Kıbrıs Kahramanı Dr. Fazıl Küçük, Kıbrisi sohbet ederken teneke çaldırırmış. Kıbrısi İngiltere Prenslerinin sünnetli doğduğunu iddia eder. Bu iddia, Müslümanların Kraliyet ailesine güven duymasını sağlamak için yapılan bir propagandadır. Beyin yıkama yöntemidir. İngiliz ajanı Lawrence'in yöntemine ne kadar çok benziyor değil mi?

İngiltere Osmanlı'ya da tarikatlar vasıtasıyla girmiştir. Yüzlerce ajanını Nakşibendi, Kadiri, Rufai, Melami şeyhi, Alevi Dedesi olarak Osmanlı topraklarına salmış, bugün de ülkemizin başına bela olan Kuran dışı;

"Kadercilik" anlayışını yerleştirerek, müritleri tembelliğe alıştırmıştır.Uyuşturucu Baronu Hikmetyar'ın dizinin dibine çökenlerin, İngiliz İstihbaratı ile bağlantılı bir şeyhin dizi dibine çökenleri baş tacı etmesinden doğal ne olabilir ki? Şaşırmıyorum. Bataklık oluşurken bas bas bağıranlardanım. Hatta çığlık atanlardan biriyim. 2007 yılında "80 Yıllık Kin" başlığıyla yazdığım yazıya, "abartmışsınız" diye yorum yazan sarı basın kartı sahibi gazeteciye selam olsun.

Bataklık oluşurken bataklık kenarına sandalye koyup oturan, sivrisineklerin hücumuna uğrayacağını da bilmelidir. Sivrisinekler ısırmakla kalmaz. Sıtma da yapar. Ülkece sıtma hastalığına yakalandık. Titriyoruz. Ve zaman zaman sayıklıyoruz;

AB-D bizi kıskanıyor(!).. Kadılarımızı, ithal bakan ve büyükelçilerimizi kıskanıyor. Saman ithal edişimizi, "borç yiğidin kamçısıdır" deyip ülkeyi borç bataklığına sürükleyen yiğitlerimizi kıskanıyor. Memurun ve O..punun rüşvetini peşin veren Reza Zarrablarımızı kıskanıyor. Gizli banka hesaplarımızı, saraylarımızı, halkın HIYAR GİBİ soyuluşunu kıskanıyor. Ege'yi "Yunanistan'a bahşiş niyetine hibe eden bonkörlüğümüzü" fena halde kıskanıyor(!)… Hele her yağmurda şehirlerimizin göl haline gelmesini öyle bir kıskanıyor ki, sormayın gitsin…

Zahide UÇAR

 
a45UyF587661-170801231112 Oraj Poyraz oraj.poyraz@openmail.cc
2017/08/02  09:27 2  65  alelma@yahoogroups.com


 

Kan dokmekten kacinin, Islam in hukumlerine gore cezalandirilmasi gerekmeyen kimseleri oldurmeyiniz.

Hz.Ali

M.O. 1375 yilinda Misir da AMENOFIS adli bir Firavun (Fir avn) tahta geciyor.
Tek tanri olarak da AMON-RA ( ATON) Gunes tanrisini gosteriyor.
Bu tarihten sonra ilk tek tanrili din ortaya cikiyor.
Tanrinin adina AMON RA, bazen sadece RA, bazen de RAB deniyor.
AMENOFIS bununla da kalmiyor, tanriya ibadet eden her kisi ibadetin sonunu benim adimla bitirecek diyor.
Boylelikle her dua edenler, duanin sonunda Firavunlarinin ismini anarak, AMEN diyerek duayi bitiriyorlar.
Musa Misir dan cikinca bu gelenegi bozmadan aliyor.
Sonradan Muhammed Peygamber de Musa ya ve Isa ya bagli kalmak adina O da dokunmadan Muslumanlarin namazdan sonra ve her duadan sonra AMIN demelerini emrediyor.
Iste ozellikle bizim ulkemizde sevap sanarak soylenen AMIN kelimesi aslinda bir firavunun ismidir.

AMENOFIS, bir de Aton a siir yazar:
Bakin, siiri okudugumuz zaman dinin kaynaklarinin nerelerden geldigini daha iyi anliyoruz.
Amenofis in siiri;
Tanri uludur, birdir, tektir.
Ondan baskasi yoktur.
Bir tanedir,
O dur her varligi yaratan,
Bir ruhtur tanri, gorunmeyen bir ruh,
Ta baslangicta vardi tanri,
Tek varlikti o.
Hicbir sey yokken o vardi.
Her seyi o yaratti,
Ezelden beri suregelen varligi,
Ebediyete kadar surecek,
Gizlidir tanri, kimse gormemistir onu.
Insanlara ve yarattiklarina sir kalir her zaman.

Hainlere Hiyanet

Antigonos, bir sehrin askerlerini kandirip kendi rakibi olan komutanlari Eumenes e ihanet ettiriyor; ama askerlerinin ihanetiyle adami oldurdukten sonra kendisi tanrisal adaletin uygulayicisi olmaya kalkiyor, hainleri sehrin valisine teslim edip hepsini diledigi bicimde temizlemesini emrediyor. Oylesine yaptiriyor ki dedigini, sayilari bir hayli cok olan bu askerlerin bir teki bile Makedonya ya donmuyor. Askerler kendisine ettikleri hizmetin buyuklugu olcusunde kotuluk etmis ve cezayi ha ketmis oluyorlardi. Efendisi Sulpicius un saklandigi yeri haber veren kole, Sylla nin vermis oldugu soz geregi serbest birakiliyor; ama devlet hikmeti geregi Tarpeion kayaligindan atiliyor. Bizim kral Clovis de, Cannacre in hizmetcilerine altin silahlar vadederek efendilerine ihanet ettiriyor. Sonra ucunu de astiriyor. Kimi yerde de hiyanet edenlerin boyunlarina ihanet karsiligi aldiklari keseyi takip asiyorlar. Kendi isteklerini yerine getirdikten sonra kamu istegini de yerine getirmis oluyorlar boylece. Fatih Sultan Mehmet, soyunun adeti uzere, taht kiskancligi yuzunden kardesini ortadan kaldirmak isteyince onun adamlarindan birini kullaniyor bu iste: Adam da fazla su yutturarak boguyor sehzadeyi. Is olup bitince Padisah bu cinayetin kefareti olarak katili olen kardesinin anasina (yalniz babadan kardestiler cunku) teslim ediyor o da padisahin gozu onunde katilin karnini yardiriyor, kendi elleriyle yuregini bulup sokerek sicak sicak kopeklere yediriyor. Kendileri hic de iyi olmayanlar, kotu bir eylemden cikar sagladiktan sonra, rahat yurekle, ise biraz iyilik dogruluk karistirmaktan hoslanirlar, bir karsilik oduyormus, vicdanlarini temizliyormus gibi. Kaldi ki, bu korkunc kotuluklere alet ettikleri kimseler kendilerini sucluyormus gibi gelir onlara. Olmelerini isterler ki bu yuz karasi islerin bilinci, tanikligi silinsin gitsin.

Michel de Montaigne : Denemeler


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/

BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder