10 Ağustos 2017 Perşembe

YENİ DEVLETİN ADI "BİZANS DEVLETİ"10-08-2017

 


YENİ DEVLETİN ADI "BİZANS DEVLETİ"

10 Ağustos 2017 Bilun Çelik / Yeniçağ

AKP'li Ayhan Oğan'ın "Yeni devlet kuruyoruz" açıklamasına bir tepki de eski Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Ümit Yalım'dan geldi.

AKP'li siyasetçilerin önemli itiraflarda bulunduğunu söyleyen Yalım, ilk itirafın eski Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'dan Ege Denizi'nde Yunan işgali altında olan adalarımız konusunda "Uluslararası anlaşmayla tespit edilmiş deniz sınırı içinde değil" açıklamasıyla ikincisinin ise Oğan'dan geldiğini belirtti. Oğan'ın sözünü ettiği yeni kurulan devletin "Bizans Devleti" olduğunu ifade eden Yalım, şöyle dedi:

"Türkiye'de yayımlanan gazetelerin köşe yazarlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve haber ajanslarına, 'Bizans yeniden hortluyor. Hepimiz Bizans mı olacağız?' başlıklı yazı gönderilerek bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme yapılan şahıs, kurum ve ajansların büyük çoğunluğu sağıra yatarak 3 maymunu oynadı. Türk topraklarında yeni bir devlet kurulması projesinin, merkezi Amerika'da olan Dış İlişkiler Konseyi'ne (Council on Foreign Relations) ait olduğu bilinen bir gerçek. Pojenin ana başlıklarını da Türkiye Cumhuriyeti'nin tasfiyesi, Bizans'ın ihyası ve İsrail'in topraklarını genişleterek Büyük İsrail Devleti'nin kurulması oluşturuyor. AKP iktidarlarının 15 yıllık uygulamalarına bakıldığında projenin nasıl uygulandığını görmek mümkün. AKP iktidarları himayesinde, Türk vatandaşı olmayan 6 yabancı papaz Patrikhane'ye metropolit olarak atandı. Haziran 2004'te yapılan bu atama ile Lozan Antlaşması'nın 40 ve 45. maddesi ile Anayasanın 90. maddesi ihlal edildi. Yunanistan'da yaşayan soydaşlarımız, Kavala, Selanik ve Atina gibi şehirlere müftü atayamazken Türkiye'de yaşayan Rumların Bursa ve İznik'e metropolit atamaları kabul edilemez."

Bizans'ın yeniden inşası kapsamında, 18 Türk Adası ve 1 Türk kayalığının alenen Yunan askerine teslim edildiğini öne süren Ümit Yalım şöyle devam etti: "Patrikhanenin internet sitesinde, işgal altındaki adaların doğrudan 'Ekümenik Patrikliğin' yetkisi / yönetimi altına alındığı yazılmış. Yani işgalin içinde Fener Rum Patrikhanesi de var. Ayhan Oğan'ın sözlerine Başbakan Binali Yıldırım'ın, 'Şaka mı yapıyor? Asla kabul edilemez' sözleri yetersiz. Yıldırım, İzmir'in Koyun Adası'na Türk bayrağını saklayarak ve teknesine Yunan bayrağı çekerek pasaportla giriş yaptığını nasıl izah edecek?" Ümit Yalım, sunulan somut bilgi ve belgelerden, AKP'li Ayhan Oğan'ın söylemlerinin gerçek olduğunun ve onun ismini söyleyemediği yeni devletin "Bizans Devleti" olduğunun açıkça görülmekte olduğunun altını çizdi.

http://www.ilk-kursun.com/haber/330401/yeni-devletin-adi-bizans-devleti/

 
a45UyF587661-170810173214 Oraj Poyraz At 0raj.p0yraz@neomailbox.net 0raj.p0yraz@neomailbox.net
2017/08/10  19:32 2  65  alelma@yahoogroups.com


 
--

Imparatorun kiziyla evlenmek kadar ve hatta ondan daha fazla mutluluk veren seyler vardir. Mesela imparator ve kizinin bu yondeki teklifini reddetmek gibi

Konficyus

Insanlarin topraktan, sudan, camurdan, meniden, kandan, balciktan, yumurtadan yaratildigi soylenmektedir. Bakilacak Ayet ler Kiyamet-37, Nahl-4, Hud-61, Meryem-67, Rum-20, Fatir-11, Ali-imran-59-60, Hicr-26, Furkan-54, Nur-45, Alak-2, Enbiya-30 vb.


Ulkeyi terk ediyorum

14 Subat 2014

Ulke gundeminin ne kadar hizli degistigi malum. Siz bu satirlari okurken su anki gundem muhtemelen gene degismis olacak.

Bu basdondurucu hiz benim gibi usengec insanlara gore degil. Inanin yoruluyorum. Ben en son Turkiye nin Dunya Kupasi na katilamayisini tartistigimizi hatirliyorum. Hangi ara o konuyu isleyip bitirdiniz?

E sen de gundemi takip etme o zaman! dediginizi duyar gibiyim. Agresiflesmenize gerek yok, musaade edin aciklayayim.

Simdi, eger gundemi takip etmezseniz, her turlu ortamda dut yemis bulbule donuyorsunuz. Evde, isyerinde, misafir gezmesinde herkes hararetle tartisirken oylece kalakalmak hic hos degil. Sosyal hayatiniz sifirlaniyor.

Bu sebeple cozum olarak sakin bir ulkeye yerlesmeye karar verdim. Turkiye yi terk ediyorum.

Hafta boyunca internette arastirma yaptim. Ihtiyacim olan kucuk bir Avrupa ulkesiydi. Pek cok secenek arasindan Andorra gerek nufusu gerek yuzolcumu itibariyla sicak geldi.

Ulke gundeminde neler oldugunu gormek icin Google dan Andorra gazetelerini arattim. Iki sonuc cikti: Diari d Andorra ve Bondia.

Diari d Andorra gazetesine tikladigimda sok oldum, cunku acilan sayfada soyle yaziyordu: Bu alan adi satiliktir! (Inanmayan internetten kontrol etsin) Dusunun artik gundem nasil tikandiysa, adamlar yeter deyip isi birakmislar.

Diari d Andorra nin kapanmasiyla meydan Bondia ya kalmis. Uzulerek fark ettim ki Andorra da tek sesli bir medya var. Basin susturulmus, sindirilmis, alan adlari satiliga cikarilmis, veya is guc olmadigi icin kendiliginden susmuslar.

Bondia nin internet sitesine girdim, neyse ki o calisiyor. Calisiyor ama gazete demeye bin sahit ister. Verdikleri haberler bizde kadinlarin altin gunlerinde konustuklari turden. Asagida Google Translate ile cevirdigim, gunun mansetlerini gorebilirsiniz. Anlam bozukluklari tamamen Andorrali gazetecilere ve Google a aittir.

Fotograf yarismasi ile MoraBanc duzenlemek takvim 2014 Andorra Manzaralar

Kesin gundeme bomba gibi dusmustur bu. Butun evlerde sohbetlerin konusu manzara fotografi yarismasidir.

YANGINLA ILGILI GOZALTINA ALINAN KIRACI

Haberin haber degeri bir kenara, goruyoruz ki kiraci her yerde eziliyor. Hemen de suclu ilan etmisler, adam bile bile kendi evini niye yaksin?

Vives geleneksel Noel resepsiyonda guclendirilmesi kardeslik cagrisi

El kadar ulke, herkes birbirini taniyordur muhtemelen, hala daha kardesligi guclendirme pesindeler.

DA ve kari$ik bir grup PS Ergen tum yasa degi$ikligi reddetti

Bunu cozemedim ama sanirim orada da ergenler var ve her zamanki gibi gene bir seyleri reddediyorlar.

Bir araba ve bir moto$iklet arasinda bir carpisma iki kucuk yaralanmalar

Boyle manset mi olur yahu? Bizim mahallenin Mobese sinde bile daha agir vakalar var.

Gazeteyi cikaranlarin kendileri de yaptiklari isin oyle elle tutulur bir sey olmadigini fark etmis olsalar gerek ki soyle bir ibare koymuslar: Gazeteniz Bondia ucretsizdir.

Sonuc olarak, Andorra bana muthis guzel geldi.

Soyle bir hayal ettim. Yerlesirim Andorra ya, sabahlari on dakika Bondia ya bakarim, hangi moto$ikletli kaza yapmis, hangi resim yarismalari baslamis bir goz gezdiririm, ondan sonra butun gun kafa rahat. Aksam bir misafir geldiginde moto$ikletli hakkinda iki dakika konustuktan sonra muhabbetimize bakariz.

Ote yandan, ulkede kayda deger bir olay yasanmadigi icin esimizle dostumuzla, arkadaslarimizla aramizin bozulmasi da imkansiz hale gelir. Yanginla ilgili gozaltina alinan kiraci hakkinda ne kadar tartisirsak tartisalim, kanli bicakli olamayiz. Noel resepsiyonunda kardesligin guclendirilmesi cagrisini dogru bulanlar Noel resepsiyonunda kardesligin guclendirilmesi cagrisini gereksiz bulanlari agir sozlerle itham etmez. Gul gibi gecinip gideriz. Alti ustu azami doksan yillik omrumuzu iyi, guleryuzlu, mutlu insanlar olarak geciririz.

Dort bir tarafi cennet olmayan, jeopolitik konumu bes para etmez, sanli bir tarihe sahip olmayan, yer alti ve yer ustu kaynaklariyla tam bir fiyasko olan mutlu insanlar ulkesi Andorra ya sevgiler.

http://beyinsizadam.net/turkiyede-bilim-neden-ilerlemiyor/
lukasaluka@gmail.com


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/

BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder