20 Temmuz 2017 Perşembe

RUSYA VE ÇİN’DEN ORTAK ASKERİ TATBİKAT20-07-2017

 


RUSYA VE ÇİN'DEN ORTAK ASKERİ TATBİKAT

"Rusya ve Çin donanmaları Baltık Denizi'nde ilk defa ortak askeri tatbikat yapacak. Bu yılın bahar aylarında Şanghay'daki donanma üssünden ayrılan tatbikata katılacak Çin savaş gemilerinin, Cuma günü Kaliningrad yakınlarındaki Baltijsk Rus donanma üssüne ulaşmaları bekleniyor. "

19 Temmuz 2017 Çarşamba

NATO sözcüsü Piers Cazalet, Çin savaş gemilerinin dikkatle izlendiğini söyleyerek ''Üç Çin savaş gemisinin Rusya'nın tatbikatına katılmak üzere Baltık Denizi'ne yöneldiğini biliyoruz. Uluslararası kurallara uyulduğu müddetçe her ülkenin tatbikatlara katılma hakkı vardır'' diye konuştu.

Çin'in ortak tatbikata katılmak üzere gönderdiği savaş gemileri içinde donanmanın en modern savaş gemilerinden 052D tipi bir destroyer de bulunuyor. Askeri gözlemciler 052D tipi destroylerin bu yıl hizmete sokulduğunu, nispeten daha büyük ve hızlı olduğunu, güçlü silahlarla donatıldıklarını, hava ve deniz hedeflerini füze ve torpidolarla vurma kapasitesine sahip olduklarını belirtiyor.

İsveç Savunma Araştırmaları Enstitüsü uzmanlarından Fredrik Westerlund tatbikatın en başta İngiltere, Fransa ve ABD gibi büyük güçlere gönderilen 'güvenlik politikası sinyali' olduğunu belirterek ''Çin'in Baltık Denizi'nde askeri kapasite oluşturmak için bir nedeni yok. Bu Baltık Denizi'nde askeri kapasite oluşturmaktan daha ziyade politika ile ilgili bir durum'' dedi.

Rusya'dan yapılan açıklamaya göre ''Joint Sea'' adı verilen tatbikata her iki ülkeden toplam 10 savaş gemisi ile bir düzineden fazla uçak ve helikopter katılacak.

Son yıllarda Rus savaş uçakları ile gemilerinin NATO ve müttefiklerinin uçak ve gemileriyle tehikeli yakınlaşma ve sürtüşme içine girdiklerine dikkat çeken Fredrik Westerlund ''Tatbikat süresince batının Rus-Çin ortak platformuna karşı istihbarat faaliyetlerinde bulunacağını öngörebiliriz. Bunun Rusya ve NATO arasındaki mevcut gerginliği arttıracağını zannetmiyorum. Ancak batılı istihbarat platformanlarının izinsiz bir şekilde tatbikat sahasına girmesi yada Rus ve Çin savaş gemilerinin bunları sert bir şekilde uzaklaştırmaya çalışması sürtüşmelere neden olabilir'' değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: DHA

http://www.ulusal.com.tr/dunya/rusya-ve-cinden-ortak-askeri-tatbikat-h169386.html

 
a45UyF587661-170720142829 Oraj Poyraz At 0raj.p0yraz@neomailbox.net 0raj.p0yraz@neomailbox.net
2017/07/20  15:29 2  65  alelma@yahoogroups.com


 
--

Din bir sacmalik.

Thomas Edison

Tarikatci olmadigini soyler.
Zamanin tarikat zamani degil, iman zamani oldugunu dile getirir.
Ama kitaplarindaki gorusleri, tarikatci ve mezhepci goruslerden farkli degildir.
Kendisi Safii mezhebine ve Naksibendi tarikatina mensuptur.
Bunlarin goruslerini ictenlikle savunur.
Bunlara olan sempatisi de bir cok yerde goze carpar.

(Emirdag Lahikasi-1 67)

Soru - Yakin zamanda Turklerin Ermenilerle katliam yaptiklari hakkinda nesredilen haberler dogru mudur?

Cevap- Turkler tarafindan Ermeniler aleyhinde katliam, uydurulmus rivayetler ve daha once yayilmis bir takim yalan ve iftiralardan ibarettir.
Bunlarin kat iyyen dogru olmadigina emniyet edebilirsiniz.
Bu hakikatin belgelendirilmesi icin tarafsiz heyetlerin memleketimizde kemal-i serbesti ile icra-yi tahkikat eylemelerini memnuniyetle kabul ederiz.
Bu meseleye dair Ermenistan daki Yakin Dogu Amerika yardim heyetleri tarafindan verilen en son raporlarin okunmasini tavsiye eyleriz.

Soru - Turklere Ermeniler tarafindan katliam yapilmis midir?

Cevap - Turk ahali hakkinda Ermeniler tarafindan yapilan mezalim ve katliam ki Ermenistan uzerine ordularimiz tarafindan ihtiyar edilen harekati zaruri kilmistir.
Gayet genis mikyasta vaki dir.
Buna dair vesaik-i kat iyeye malikiz; bu vesaik suretlerini size ayrica verdirecegim.

(17 Ocak 1921)
K.ATATURK


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/

BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder