29 Temmuz 2017 Cumartesi

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN MAKAM ARACINI OĞLUNA TAHSİS ETTİ


 


TBMM BAŞKANI KAHRAMAN MAKAM ARACINI OĞLUNA TAHSİS ETTİ

Devlet kaynaklarını eşe dosta ve akrabalara peşkeş çekmek artık suç değil.

27 Temmuz 2017 Perşembe 19:04

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın 5 milyon TL'lik yeni bir makam aracı alması gündeme geldi. CHP milletvekili Barış Yarkadaş, Meclis'te görev yapan taşeron işçilerin servislerini "tasarruf" gerekçesiyle kaldıran Kahraman'ın kendisine 5 milyon liralık yeni bir makam aracı aldırdığını belirterek konuyu Meclis'e taşıdı.

İsmail Kahraman'ın içi ambulans hizmeti verebilecek şekilde düzenlenen 5 milyon liralık yeni bir makam aracı aldığı belirtildi.

TBMM Başkanları için tahsis edilen bir başka lüks otomobilin de Kahraman'ın oğlu tarafından kullanıldığı belirtildi.

Meclis'te bir süre önce tartışma yaratan gösterişli kulis dekorasyonu ile ilgili eleştirilere, "Kulisleri 7 yıldızlı yapacağız. Ne bu küskün kompleksi? Biz ihtişamlı, güçlü bir devletiz" karşılığını veren TBMM Başkanı Kahraman, lükse doymuyor.

Göreve geldiği günden beri Meclis bütçesinden tören alanında şova dönüştürdüğü iftar yemekleri düzenleyen, Abdülhamit dönemini anlatan fotoğraf sergisi açtıran, ana binadaki kulislerin dekorasyonunu başan sona yenileten TBMM Başkanı İsmail Kahraman, şimdi de makam aracıyla gündem yaratttı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Kahraman'ın kullandığı makam aracıyla ilgili yeni bir iddiada bulundu. Meclis'te görev yapan taşeron işçilerin servislerini "tasarruf" gerekçesiyle kaldıran Kahraman'ın kendisine 5 milyon liralık yeni bir makam aracı aldırdığını savunan Yarkadaş, "TBMM bütçesi har vurup harman savruluyor"dedi.

Yarkadaş, Kahraman'ın makam aracı olarak kullandığı Mercedes S 350 marka aracının arızalı olduğu gerekçesiyle bir süredir kendisine tahsis edilen bir başka zırhlı aracı kullandığını kaydetti.

Kahraman için yeni alınan Alman Mercedes Benz Maybach S 600 marka aracın içinin ambulans hizmeti verecek şekilde yeniden dizayn ettirildiğini de savunan Yarkadaş, "Kahraman, gezen bir hastaneyle dolaşacak" dedi.

DİĞER ARACI DA OĞLU KULLANIYOR

Barış Yarkadaş, Kahraman'ın aracı Meclis garajına çektirdiğini ve kullanmak için TBMM'nin tatile girmesini beklediğini söyledi. TBMM Başkanı için tahsis edilmiş Audi A 8 Long marka araçla ilgibi bir iddiayı da gündeme getiren Yarkadaş, Kahraman'a "Meclis başkanları için tahsis edilen Audi A 8 Long aracı oğlunuz mu kullanmaktadır?" sorusunu yöneltti.

Yarkadaş, iddalarını soru önergesiyle Meclis gündemine de taşıdı. TBMM Başkanı'nın yöneltilen soru önergelerini "özel hayata giriyor" diye geri çevirdiğini anımsatan Yarkadaş, "Bakalım bu sorulara ne cevap verecek" dedi.

'İHTİŞAMLI DEVLETİZ'

İsmail Kahraman, tepki çeken kulis tadilatıyla ilgili eleştiriler üzerine, basın mensuplarının kendisine " Kulisleri 5 yıldız yapacakmışsınız doğru mu" diye sorduğunu belirterek, " Ne münasebet.7 yıldızlı yapacağız. Nedir, nedendir bu küskün kompleksi. Evet, biz ihtişamlı, güçlü bir devletiz. Kendimize güveneceğiz ve dik duracağız. Tüm dünyanın ümidiyiz" açıklaması yapmıştı

http://www.habererk.com/gundem/tbmm-baskani-kahraman-makam-aracini-ogluna-tahsis-etti-h36707.html

 
a45UyF587661-170729203014 Oraj Poyraz At 0raj.p0yraz@neomailbox.net 0raj.p0yraz@neomailbox.net
2017/07/30  00:29 2  65  alelma@yahoogroups.com


 
--

Cocuklara soz verdiginizde kesinlikle sozunuzde durunuz.

Hz.Ali

Said-i Nursi, gundemi takip etmedigi icin yeniliklerden uzaktir.
Ona gore dunyada; vaktini gecirdigi medrese egitimi, buranin gundeminde olan tartismalar ve bu donemde okudgu tarikat kitaplari vardir.
Ne Kur an i tanir ve bilir, ne de halki...
Halktan uzak bir gundemi vardir.
Kitaplarini halkin anlayabilecegi dilde yazmamistir.
Boylelikle eserlerini daha gizemli hale getirmistir.
Halktan bir cogu da anlamadigi seylere daha cok inanir olmustur.

(Tarihce-i Hayat 624)

Her dakika ovulmek isteyen bir Tanriya inanamam.

Friedrich Nietzs


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/

BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder