3 Temmuz 2017 Pazartesi

İHSAN ELİAÇIK: İMAM HATİP MÜFREDATINI OKUYAN GENÇ 2 GÖMLEK SONRA POTANSİYEL IŞİD'CİDİR

 


İHSAN ELİAÇIK: İMAM HATİP MÜFREDATINI OKUYAN GENÇ 2 GÖMLEK SONRA POTANSİYEL IŞİD'CİDİR

13.01.2017 14:55

İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, İmam Hatip okullarında okutulan müfredatla IŞİD'in fetva çıkardığı kaynakların aynı olduğuna dikkat çekti.

İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, TELE1-Kültür Türk yayınında Ümit Zileli'nin 'Pusula' programına konuk oldu. Eliaçık, Reina'daki terör saldırısını gerçekleştiren IŞİD militanının dışarıdan geldiğini, ancak Türkiye içinde de bu tür bir eylemi yapabilecek potansiyelde insanlar olduğunu söyledi.

İMAM HATİP MÜFREDATI İLE IŞİD KAYNAKLARI AYNI

İhsan Eliaçık, IŞİD'in 'Namaz kılmayan kırbaçlanır', 'Dinden dönenin katli vaciptir' gibi fetvalarının dayanak olduğu kaynakların bugün Türkiye'de İlahiyat Fakülteleri ile İmam Hatiplerde okutulan müfredat ile aynı olduğunu belirterek, "Bugün İlahiyat Fakültesinde, İmam Hatip'te okuyan bir genç, iki gömlük sonra potansiyel IŞİD'cidir" şeklinde konuştu.

MÜMSLÜMANLAR YILBAŞINI KİLİSEDE KUTYALABİLİR

Reina'daki katliamdan önce yılbaşı kutlamaları aleyhinde yürütülen kampanyalara da dikkat çeken İhsan Eliaçık, "Eğer müslümanlar gerçekten dinlerini biliyor olsalar, Hristiyanların yılbaşını da Hristiyanlar ait kiliselerde kutlamalı. İslam dinine göre Hz. İsa da hak peygamberdir" dedi.

https://cdn00.vidyomani.com/c/9/5/6/ihsan-eliacik-imam-hatip-mufredatini-okuyan-genc-2-gomlek-sonra-potansiyel-isid-cidir/ihsan-eliacik-imam-hatip-mufredatini-okuyan-genc-2-gomlek-sonra-potansiyel-isid-cidir-240p.mp4

http://www.abcgazetesi.com/ihsan-eliacik-imam-hatip-mufredatini-okuyan-genc-2-gomlek-sonra-potansiyel-isidcidir-40034h.htm

 
a45UyF587661-170703223239 Oraj Poyraz At 0raj.p0yraz@neomailbox.net 0raj.p0yraz@neomailbox.net
2017/07/03  23:26 2  65  alelma@yahoogroups.com


 
--

Audere est facere
Cesaret etmek, yapmaktir. (Tottenham Hotspur Futbol Klubu)

Latin Atasozu

Anlatildigina gore:
Mahallesinde oturan bir ailede tavla bulundugu haberi kendisine ulasir.
Bunun uzerine onlara:
Eger tavlayi evinizden cikarmazsaniz ben sizi mahallemden cikaracagim!
diye haber gonderir.
Boylece onlarin tavla bulundurmalarini hos karsilamadigini ifade eder.

Kutubu Sitte 5338

Tarihte emsali gorulmemis olan bu vahsetin faili Ermeniler olup, Muslumanlar ancak namus ve hayatlarini muhafaza kaydiyla mukavemet ve mudafaada bulunmuslardir.
Yirmi gun devam eden Maras katliaminda Muslumanlarla birlikte sehirde kalan Amerikalilarin bu hadise hakkinda Amiral Bristol a cektikleri telgraf, facia sebeplerini, tekzip edilemez bir sekilde tayin etmektedir.
General Keret in geri cekilmesiyle neticelenen bu muharebelerden sonra Kuvayi Milliye ye teslimiyet arz eden muharip Ermeni kuvvetlerine karsi hicbir ceza tatbik etmeyip bilakis onlari sefkatli sinesine ve himayesine alan milletimizin alicenapligini Maras Ermenileri de minnet ve sukran ile teyit etmektedirler.
Su halde Ermenilerin intikam fikri ve tecavuzleri neticesi meydana gelmis bazi vakalar var ise, bunlarin mesuliyeti milletimize degil bizzat Ermeni milletine ve onun tahrikcilerine ait olmak lazim gelir.

(20 Subat 1920)
K.ATATURK


Grup eposta komutlari ve adresleri :
Gruba mesaj gondermek icin : ozgur_gundem@yahoogroups.com
Gruba uye olmak icin : ozgur_gundem-subscribe@yahoogroups.com
Gruptan ayrilmak icin : ozgur_gundem-unsubscribe@yahoogroups.com
Grup kurucusuna yazmak icin : ozgur_gundem-owner@yahoogroups.com
Grup Sayfamiz : http://groups.yahoo.com/group/Ozgur_Gundem/
Arzu ederseniz bloguma da goz atabilirsiniz : http://orajpoyraz.blogspot.com/

BitCoin URL: 16496HKpgEEpx1d6t688HiXXdJP5jdA9xo


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder